Gļotsēnes D=0,4-0,8 mm, aug izklaidus vai grupējas kaudzītēs; virsmai sporu stadijā pelēcīgi dzeltena nokrāsa un attīstība iet cauri sarkanbrūnai stadijai (pretstatā P. virescens zaļganajai).
Līdzīgajām sugām - zaļganajai pumpurītei P. virescens un kaudzīšu pumpurītei P confertum, kam augļķermeņi grupējas kaudzītēs, tie ir izmēros mazāki (0,2-0,4 mm), taču sporas lielākas (attiecīgi 7-10 µm un 10-14 µm).
Neskaidrā pumpurīte Latvijā atklāta 2024. gada jūlijā (Julita Kluša, Turlavas un Sakas pag.). Abi atradumi uz sūnām uz skujkoku kritalām. Pirmajā gadījumā novērotā sākuma stadija bija balta, bēša, otrajā - koši oranždzeltena. Abām vēlāk novērota sarkanbrūnā pārejas stadija, kam seko pelēcīgā sporu stadija ar dzeltenu nokrāsu.
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: eumycetozoa.com Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 11. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.