DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"

Daba.dziedava.lv VEIDOTĀJI un palīgi

Dziedavas Dabas un kultūrvēstures lapas mērķis ir atspoguļot Latvijas dabas un kultūrvēstures daudzveidību visās tās izpausmēs un vietās (mērķis - lai būtu atspoguļoti visi Latvijas pagasti), pamatā caur fotogrāfijām, tās iespēju robežās papildinot ar aprakstiem un komentāriem. Īpaša vērība pievērsta arī Latvijas dižo koku apzināšanai, kam ir arī atsevišķs apsekoto koku saraksts, jo ne visiem kokiem publicētas arī fotogrāfijas (bet, ja kādam ir interese par dižkoku fotogrāfijām, - visi apsekotie koki tikuši arī fotografēti).

Ideālās nākotnes perspektīva - iespēja Dziedavas lapās atrast fotogrāfijas un/vai aprakstus vai norādes, kur meklēt, par jebkuru tēmu, kas saistīta ar Latvijas dabu un kultūrvēsturi. Sākotnējā Dziedavas orientācija bija dabas virzienā, tagad tā ievērojami papildināta arī ar kultūrvēsturi.

Latvijas Dabas un kultūrvēstures lapas veidotāji pamatā esam mēs divi - es, Julita Kluša, un mans vīrs, Atis Klušs.
Es daru visas lietas, kas saistītas ar lapas tehnisko realizāciju, sākot ar dizainu, lapas struktūru, programmēšanu, datubāzēm, beidzot ar datu ievadīšanu. Tāpat manā pārziņā ir fotografēšana, informācijas apstrāde, aprakstu veidošana un kontakti ar citiem palīgiem. Mana padziļinātā interese ir par Latvijas dabu, sugām.
Mans vīrs Atis, savukārt, ir speciālists jautājumos, kas saistīti ar kartēm, informāciju par vietām un objektiem, lieliski plāno braucienus un pastaigas. Viņam īpaša interese un zināšanas ir par Latvijas kultūrvēsturi. Tāpat viņš kritisku aci novērtē manis paveikto, izsaka ierosinājumus lapas attīstībai.
Kopā ar vīru apsekojam kokus un veidojam savu apsekoto koku, t.sk. dižkoku sarakstu.
Tā kā mūsu pieredze dabas un kultūras izpētē nav visaptveroša, tad ārkārtīgi svarīgi un nozīmīgi ir mūsu palīgi.

Pēdējos gados (līdz 2018. gadam) aktīvākie palīgi ar informāciju un fotogrāfijām ir:

 • Ansis Opmanis jautājumos, kas saistīti ar vaskulāriem augiem, sūnām, dižkokiem.
 • Viesturs Vintulis jautājumos, kas saistīti ar kukaiņiem, zīdītājiem, putniem u.c. dzīvniekiem.
 • Bruno Gruntmanis ar dabas un kultūrvēstures objektu fotogrāfijām.
 • Portālā dabasdati.lv jeb Dabasdatos daudzi brīvprātīgie palīgi palīdz noskaidrot nezināmās sugas.
 • Paldies arī Marekam Ieviņam un Valdai Ērmanei par iespēju izmantot bagātīgās sugu fotokolekcijas arī Dziedavas vajadzībām.
 • Konsultanti saistībā ar sēnēm: Inita Dāniele, Edgars Mūkins, Diāna Meiere, Ivars Leimanis.
 • Ja rodas jautājumi, kas saistīti ar dabas parādībām, konsultējos ar Ivo Dinsbergu.
 • Andra Martinsone ir palīdzējusi novērst tehniskas nepilnības un kļūdas. Pēc Andras ierosinājuma izveidota sadaļa "Šis tas smaidam".

Dziedavas dabas lapas attīstības sākumā būtisku ieguldījumu sniedza:

 • Anda Straume, kas pirmā ārpus mūsu ģimenes atbalstīja lapu arī ar savām fotogrāfijām, ieviešot Dziedavā arī pirmos kultūrvēstures aizmetņus. Anda arī mani iepazīstināja ar Dabasdatiem, kas kļuva ļoti nozīmīgi Dziedavas attīstībā.
 • Ārkārtīgi pateicīga esmu arī Romualdam Beļavskim par ieinteresētību Dziedavas dabas lapas attīstībā tās sākumposmā, sniedzot gan vērtīgu informāciju, gan fotogrāfijas dažādiem dabas objektiem.
 • Paldies arī Silvijai Strogonovai un Stellai Kursītei par iespēju izmantot viņu bakalaura darbus un koku apsekojumus.

Laika gaitā ļoti palielinājies fotogrāfu skaits (2018. gada sākumā jau vairāk nekā 120!), kas devuši Dziedavai savas fotogrāfijas. Liels liels visiem paldies!!! Ļoti vērtīga var būt pat viena fotogrāfija, ja tā ietver kādu īpašu vai retu dabas vai kultūrvēstures objektu, tāpēc tiešām sirdssilts paldies par ikkatru Dziedavai doto fotogrāfiju, ja tā bijusi noderīga!
Tā kā Dziedavas mērķis ir aptvert iespējami vairāk, tad potenciāli visvērtīgākās ir tās vēl nepublicētās fotogrāfijas, kur redzama Dziedavā vēl nepublicēta suga vai dabas vai kultūrvēstures objekts, īpaši no vietām (pagastu, pilsētu līmenī), kuru fotogrāfiju Dziedavā vēl nav.

Zemāk visi 27 Dziedavas fotogrāfi, kam 2018. gada 8. februārī Dziedavas dabas un kultūrvēstures sadaļā bija publicētas vismaz 10 fotogrāfijas (norādot publicēto foto skaitu):
Julita Kluša 17380     Romualds Beļavskis 97     Aldis Saulesleja 29
Viesturs Vintulis 1408     Mareks Ieviņš 94     Aļģirds Bolšteins 26
Ansis Opmanis 864     Uvis Suško 72     Atis Baiža 25
Ivars Leimanis 261     Atis Klušs 72     Sintija Elferte 23
Māris Zeltiņš 243     Valda Baroniņa 63     Andris Maisiņš 21
Ivo Dinsbergs 145     Valda Ērmane 57     Jānis Cepītis 21
Didzis Jurciņš 136     Viktors Ivanovs 46     Viesturs Barviks 16
Anda Straume 130     Guntis Eniņš 44     Gaidis Grandāns 13
Bruno Gruntmanis 130     Laura Rone 34     Aina Karavaičuka 10

Ja kāds vēlas piedalīties lapas veidošanā ar informāciju, idejām, fotogrāfijām vai kā citādi, droši rakstiet uz lapas apakšā redzamo e-pasta adresi.

Julita.
Apraksts tapis 8.02.2018.


(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv