Mežmaliešu ozols atrodams 15 m pa labi no Jūrmalas - Talsu šosejas, 20 m aiz Mežmaliešu iebraucamā ceļa.
Sākumā tika domāts, ka atrastais ozols ir grāmatā "Kurzeme" (1993. g.) minētais Mežmaliešu upurozols (kam pēc grāmatā minētiem izmēriem gan vajadzētu būt ievērojami resnākam), kas kopā Odres Velna pēdu ir arheoloģiskais piemineklis "Odres Velna akmens un ozols - kulta vieta". Tomēr ticamāk, ka Mežmaliešu upurozols esot uz Vāveru māju pusi.
Šis ozols, savukārt, ir viegli pieejams, jo atrodas šosejas malā.
Kokam 1,6 m augstumā zemākais zars nozāģēts. Apakšā sīkāki zari, bet riktīgi resnāki zari / staras - paaugstu. Paaugstu vēl viens zars (stara) nozāģēts. Daži apakšējie un sīki zariņi nokaltuši. Stumbrs apaudzis ar sūnām un ķēpjiem. Kad bijām, jūlijā, apkārt bija saaudzis skaists zirgu āboliņš, kurā lidinājās vairāki skaisti tauriņi - raibspārņi.
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.