DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > ĪAD teritorijas > Piejūras dabas parks

Piejūras dabas parks. janvārī
sakārtots pēc vērtējuma, vērtētākās augstāk

Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Buļļi (Rīga, Kurzemes raj., Rīga un apkaime), Carnikava (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Carnikavas pagasts (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Daugavgrīva (Rīga, Kurzemes raj., Rīga un apkaime), Garciems (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Garupe (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Gauja - Lilaste (bez ciemiem) (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Kalngale (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Lilaste (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Mangaļsala (Rīga, Ziemeļu raj., Rīga un apkaime), Pārgauja (Carnikavas novads, Rīga un apkaime), Saulkrastu pagasts (Saulkrastu novads, Vidzeme), Vecāķi (Rīga, Ziemeļu raj., Rīga un apkaime)

Ietilpst sadaļā: Dabas parki
Saistītie objekti: Saulkrastu pagasta D jūrmala, Vakarbuļļu dabas liegums, Kuiļjoma, Buļļupe, Vaļņa kāpa, Mangaļsala - Vecāķi: jūrmala, Gauja, Carnikava - Pārgauja: jūrmala, Buļļu salas jūrmala, Daugavgrīvas dabas liegums, Daugavgrīvas putnu vērošanas tornis: skatu vieta, Daugavgrīvas jeb Buļļu sala, Daugavgrīvas putnu vērošanas tornis, Lielupe, Daugavgrīvas bāka, Veclanga, Kalngale - Garupe: jūrmala, Carnikavas novada jūrmala, Eimura kanāls, Brēdes kalns, Garciema paraboliskā kāpa, Daugavgrīvas mols, Mazlandziņa, Carnikavas dižpriede, Kodlažu kalni, Lilaste, Bazinurga, Garciema kāpas jūrasskats, Legzdiņu kalns, Langas dižpriede, Gauja - Lilaste: jūrmala, Ummis

Koordinātas

Platība

Garums

Balticmaps.eu: (510377, 6328665)

4315 ha

~ 42 km

Informācija daba.gov.lv lapās: dabas_parki/piejura/


     
 
Komentāri:
Ai Gars, 2013-11-13 :   ĪADT nosaukums kopš kaut kāda nesena brīža mainīts un nu ir DP "Piejūra". Būtiskais ir tas, ka teritorija izstiepta reizes trīs uz abi gali un objekti arī kļuvuši vairāk un citi. Ja kāds paņems pētīt grāmatiņu Piejūras dabas parks viņš velti meklēs lielumu še pieminētā.

_Atis_, 2013-11-13 :   Nosaukums īsti mainīts nav un nosaukumam nav nekāda sakara ar DP paplašinašanu. Tikai agrāk dabas parkiem dzīvē lietoja nosaukumu "Xa dabas parks", bet dokumentos vai vismaz to virsrakstos bieži lietoja "Dabas parks X". Pēdējos 5-10 gados, šķiet, rūpīgi tiek sekots līdz, lai dokumentos, bukletos un stendos neparādītos ikdienā lietotie latviski labskanīgākie nosaukumi. Man liekas, ka tas varētu būt saistīts ar ērtāku tulkošanu uz svešvalodām. Tas pats attiecas uz dabas liegumiem. Rezervātiem pārdēvētāji pagaidām nav ķērušies klāt.

Aigars upes.lv, 2014-01-22 :   Tā varētu būt ka nosaukumam maina vārdu kārtību lai svešiem saprotamāk...Viens, tā man šķiet nelatviskāk, otrs, kā bijis pierastāk.
Atvainojos, kašķi nemeklēju, bet tā kā esmu dzimis reizē ar Piejūras Dabas parku un jāsaka pat desmit gadus tajā "nostrādājis", tad tiešām tertorijas - robežu un nosaukuma maiņa gāja rokā. Pēc būtības ĪADT pārvalde kļuva galīgi nevadāma. Jau tā uz visu Rīgas rajona piekrasti bija viens inspektors kurš nespēja (un negribēja) cienīt Darbu Dabā... Admi
...

Aigars upes.lv, 2014-01-22 :   Tā varētu būt ka nosaukumam maina vārdu kārtību lai svešiem saprotamāk...Viens, tā man šķiet nelatviskāk, otrs, kā bijis pierastāk.
Atvainojos, kašķi nemeklēju, bet tā kā esmu dzimis reizē ar Piejūras Dabas parku un jāsaka pat desmit gadus tajā "nostrādājis", tad tiešām tertorijas - robežu un nosaukuma maiņa gāja rokā. Pēc būtības ĪADT pārvalde kļuva galīgi nevadāma. Jau tā uz visu Rīgas rajona piekrasti bija viens inspektors kurš nespēja (un negribēja) cienīt Darbu Dabā... Administratīvi tika izvēlēts ērtākais - apvienot vienā. morāle nekāda, jo ne osta, ne Saulkrastu gals nerespektē šo statusa maiņu.
Mums SVARĪGĀKAIS - ka līdz neminētajam gadam VISAS publikācijas attiecas tikai uz Vecāķi-Carnikava. Apmeklētājiem dabiski nepārvarams saposmojums lielo upju grīvas.
Foto izlase (240)
Photo Pick
vērtētākos augstāk


jaunākos augstāk

Pavasaris (46)
Spring


mar

Vasara (24)
Summer


jūn jūl aug

Rudens (120)
Autumn


sep okt nov

Ziema (44)
Winter


dec jan feb


Atlasīto attēlu skaits: 6. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā.
Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.

Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus.
Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".

Foto: Ivo Dinsbergs


Milzu šļakatas vētrā pie Daugavgrīvas mola sākuma, 2011.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Šļakatu viļņi, 2011.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Daugavgrīvas bāka ziemas ainavā, 2010.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Šļakatu varavīksne vētrā uz mola, 2011.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Daugavgrīvas piekraste, pie mola sākuma, vētra, 2011.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Daugavgrīvas mola sākums ziemā, 2011.
Komentēt (0)

Vērtējums ietekmē attēla atrašanos lapā (ja neskata atsevišķu gadalaiku!) - vairāk novērtētie - augstāk.Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
daba.dziedava.lv.
Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

(c) Julita, 2008.- 2021.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv