DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Alas, nišas > Kārļu niša
Tēmas -> Nedzīvā daba > Alas, nišas = Latvijas alas un nišas, arī aizas.
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

   
 • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
 • Apsekoto alu un nišu pilnais saraksts, sakārtots pēc izmēriem.
 • Alas, nišas. Kārļu niša

  Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Drabešu pagasts (Amatas novads, Vidzeme)

  Saistītie objekti: Gaujas nacionālais parks, Amatas taka, Melturi - Kārļu zivjaudzētava
  Līdzīgie: Eņģeļu ala (pēc formas)
  KoordinātasKopgarumsAugstumsPlatums

  Balticmaps.eu: (572632, 6344246)

  2 m

  4.5 m

  5 m


  Kārļu niša, saukta arī Kārļu Velna kambaris, ir diezgan augsta, bet ieaugusi niša, kuru var atrast, ejot no Kārļu HES virzienā uz Kārļu tiltu (Ainavu krauju). Braucamā ceļa kreisajā pusē var mēģināt atrast kādu oranžu aplīti marķētu koku, kas norādītu, ka šai vietā jāmēģina cauri brikšņiem un zālēm piekļūt tuvāk klintij.
  Kādreiz vieta bijusi labiekārtota, jo nišā vēl atrodas koka galdiņa un soliņu paliekas. Apkārtne gan pamatīgi aizaugusi.
  Sandis Laime grāmatā "Svētā pazeme" citē Latviešu folkloras krātuvē pierakstīto kādas 95 g.v. teicējas 1918. gadā sacīto: "Velna kambaris - atrodas pie Kārļu muižas Amadas tilta pakrastē. Šo kambari izkalis baltā iezī grāfa Koškoļa pavārs. Šis pavārs ņēmies pa vaļas brīžiem kaldams. Agrāki alas priekšā bijuši divi stabi".
  Netālu no nišas ir trepītes, pa kurām kādreiz varēts kāpt kraujā augšā. Tomēr tagad tās lietot neieteiktu, jo trepes šķiet visai nestabilas.

  Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2013.

       
   
  Komentāri:

  romualds, 2009-11-04 :   Nepelnīti maz aprakstīts objekts. Latvija nav bagāta ar lielām un garām alām, tāpēc Kārļu nišu, kā interesentas formas veidojumu iezī, tomēr būtu vērts apskatīt un popularizēt. Turklāt pēc vietas redzams, ka agrāk ir bijušas gan kāpnītes uz nišu no ieža augšpuses, gan no iebraucamā ceļa, kas iet uz Kārļu HES. Niša no ceļa puses ir diezgan veiksmīgi noslēpusies aiz krūmājiem, bet ja aptuveni zin meklējamo vietu, ļoti viegli atrodama un pieejama. Man vienmēr patīk salīdzināt Kārļu nišu ar Mazsalac ...

  romualds, 2009-11-04 :   Nepelnīti maz aprakstīts objekts. Latvija nav bagāta ar lielām un garām alām, tāpēc Kārļu nišu, kā interesentas formas veidojumu iezī, tomēr būtu vērts apskatīt un popularizēt. Turklāt pēc vietas redzams, ka agrāk ir bijušas gan kāpnītes uz nišu no ieža augšpuses, gan no iebraucamā ceļa, kas iet uz Kārļu HES. Niša no ceļa puses ir diezgan veiksmīgi noslēpusies aiz krūmājiem, bet ja aptuveni zin meklējamo vietu, ļoti viegli atrodama un pieejama. Man vienmēr patīk salīdzināt Kārļu nišu ar Mazsalacas Enģeļu alu pēc formas, tikai seklāku un mazāku. Pie nišas savulāik bija neliels galdiņš un sēdvietas no dēļiem, lai varētu piemēram apsēsties un ieturēt maltīti, paveci gan, bet noderīgi. Aplūkojot nišu iekšpusē, liekas ka forma izveidojusies kā izgrauzums ieža ārējā slānī un ieža nākamais slānis kā siena stāv pretī un nelaiž tikt iekšā dziļāk apslēptās dzīlēs.
  Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

  Komentāri:
  Par šo attēlu vēl nav saņemti komentāri.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo attēlu:

     Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
  daba.dziedava.lv.
  Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

  (c) Julita, 2008.- 2021.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv