DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Tēmas > Dabas parādības > Gaismas ( optiskas parādības ) > Zodiakālā gaisma
Sīkāka informācija par šo tēmu: dabasparadibufoto.wordpress.com.
Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto (sark.) / :

Zodiakālā gaisma

Angliski arī: viltus rītausma ( false-dawn ).
Zodiakālā gaisma rodas, Saules stariem atspīdot sīkos kosmiskajos putekļos, kas atrodas Saules sistēmā. Putekļi viens no otra var būt visai ievērojamā attālumā - pat vairāki kilometri. Šī gaisma izskatās kā milzīgs, blāvs un gaišs trīsstūris, kas pa ekliptikas plakni (plakne pa kuru pārvietojas Saule, Mēness un planētas) izvietojies pret debesīm.
Latvijā zodiakālā gaisma vislabāk redzama pavasarī un rudenī (pārējā laikā redzama nav). Pavasarī zodiakālā gaisma 2h pēc saulrieta jāmeklē R, ZR pusē, bet rudenī, 2h pirms saullēkta A, ZA pusē. Novērošanai traucē spožs Mēness un gaismas piesārņojums no pilsētām.


Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

Komentāri:
Par šo attēlu vēl nav saņemti komentāri.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vārds / segvārds:
Komentārs par šo attēlu:

 Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
daba.dziedava.lv.
Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

(c) Julita, 2008.- 2021.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv