DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Tēmas > Dabas parādības > Gaismas ( optiskas parādības ) > Vulkāniskie pelni, to parādības
Sīkāka informācija par šo tēmu: dabasparadibufoto.wordpress.com.
Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto (sark.) / :

Vulkāniskie pelni, to parādības

Vulkāniskos pelnus vulkāns izmet augstu atmosfērā un tie ceļo apkārt zemeslodei, reizēm nonākot arī virs Latvijas. Tad šo pelnu ietekmē ir vērojami neparasti saulrieti - tie ir netipiski sārti, mazliet pēc saulrieta debesīs parādās balti pelēka viļņveidīga masa, kas pirmajā brīdī atgādina spalvu (Cirrus) vai sudrabainos (NLCs) mākoņus (šī viļņveidīgā masa novērojama tikai tad, kad pelnu koncentrācija ir liela). Kad saule ir nolaidusies vēl zemāk, iepriekšminētā pelnu masa iekrāsojas sarkanā vai rozā krāsā. Kad pelni atmosfērā ir daudz, tad, Saulei rietot, tā izskatās pēc oranžas lodes, kas iet cauri brūnam slānim(pelniem).
Vulkāniskie pelni var izraisīt vēl vienu "parādību" - to dēļ var tikt slēgta gaisa telpa, jo vulkāniskie pelni var saiet lidmašīnu dzinējos un tos bojāt, tādējādi apdraudot lidaparāta lidspēju.

Visi foto (2)
All Photos
vērtētākos augstāk


jaunākos augstāk

Vasara (2)
Summer


aug


Atlasīto attēlu skaits: 2. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā.
Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.

Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus.
Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".

Foto: Ivo Dinsbergs


Nabro vulkāna pelnu saullēkts, 2011.
Komentēt (0)

Foto: Ivo Dinsbergs


Nabro vulkāna pelnu izraisīts vulkānisko pelnu saulriets, 2011.
Komentēt (0)

Vērtējums ietekmē attēla atrašanos lapā (ja neskata atsevišķu gadalaiku!) - vairāk novērtētie - augstāk.Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
daba.dziedava.lv.
Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

(c) Julita, 2008.- 2020.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv