Sudrabainie mākoņi (apz. NLCs) ir visaugstāk atmosfērā (mezosfērā) novietotie mākoņi, to augstums ir 75-90 km virs zemes.
Šie mākoņi sastāv no ļoti, ļoti smalkiem ledus kristāliņiem. Lai veidotos sudrabainie mākoņi, temperatūrai mezosfērā jāpazeminās līdz -125 grādiem. (!)
Latvijā (un visā ziemeļu puslodē) novērojami tikai vasarā un tikai naktīs (sākot no stundu - pusotru stundu pēc saulrieta), sākot no maija vidus līdz augusta pašam sākumam.
Sudrabaino mākoņu raksturīga īpašība ir spīdēšana. Tie spīd, jo tos no apakšas izgaismo aiz horizonta esošā Saule.
Visbiežāk mākoņi ir zemu virs horizonta ZR, Z un ZA pusēs, bet spēcīgāku eksemplāru gadījumā paceļas ļoti augstu (90° un vairāk grādu) un izplešas uz A un R pusēm.
Atlasīto attēlu skaits: 6. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.