Sporas: grupās pa 10-50; 6-8 mkm + apmale 1-2 mkm, tīkliņš ~2/3 no virsmas
Syn. Enteridium lycoperdon, saukts arī kā neīstais pūpēdis.
Sākuma stadijā balta, mīksta, ļumīga masa, kā tas bieži raksturīgs gļotsēnēm, veido ap dūres lieluma (varbūt mazākus un lielākus; 1-8 cm garumā, līdz 2 cm augstumā) formējumus ar grubuļainu virsmu.
Vēlāk virsma nogludinās, atgādina kā pūpēdi bez kātiņa (no tā arī nosaukums), iekšpusē nogatavojas brūnas sporas.
Bieži sastopama pēc salnām pavasaros un rudeņos, atrodama uz vecas koksnes, piem., kritušiem kokiem, lieliem baļķiem, kas atrodas mitrās vietās, pie upēm, strautiem utml.
Latvijā pirmoreiz minēta jau pirmajā gļotsēņu apkopojumā (Roterts, 1890.) par Rīgas apkārtnes gļotsēnēm.
Sastopamība (novērota) Latvijā: visai bieži. Sīkāks apraksts: discoverlife.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 7. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.