Sporas: 9-12 µm (+3-5 µm); nepilnīgs tīkls ar 3-4 acīm pa diametru; vietām smalkāks, liels gredzens
Syn. Trichia favoginea.
Pēc jaunākās sistemātikas (2022.g.) - Oligonema favoginea.
Gļotsēnes, kas sākumstadijā baltas, tad maina krāsu uz dzeltenu, dzeltenbrūnu, brūnu. Forma izstiepta (ap 1 mm gara) perpendikulāri virsmai, it kā salipinātas divas bumbiņas kopā. Aug uz trupošas koksnes ļoti ciešās grupiņās, gļotsēnēm saspiežoties sānu pie sāna. Grupiņas var būt no pāris cm līdz vairākus desmitus cm garumā.
Attīstoties sporām, apvalks pārplīst un izbirst dzeltenas sporas. Raksturīgi, ka šo gļotsēņu dzeltenie sporu mākoņi blīvi noklāj visu laukumum, tāpēc sporu stadijā viegli ievērojamas - koks izskatās kā dzelteni iekrāsots vai noklāts ar dzelteniem putekšņiem.
Kad sporas izkaisījušās, no augļķermeņiem palikušie ciešie trauciņi atgādina medus kāri.
Suga Latvijā atklāta 20.gs. (Kupfers, 1931.).
1961. un 1981. gadā šo sugu ievāca un noteica T.Sizova.
Tā pieminēta Skaidrītes Ruskules diplomdarbā "Gļotsēņu pētījumi Slīteres valsts rezervātā" (1986).
Sastopamība (novērota) Latvijā: visai bieži. Biežākie mēneši, kad novērots: mar apr mai aug sep okt nov / vēl novērots: jan feb jūn jūl dec Jauns, augošs novērots: jūl aug sep okt nov Tipiski substrāti: uz kritalas / Retāk arī: uz sausokņa, celma vai dzīva koka atmirušas, bojātas daļas / Saistītas koku sugas: egle Picea abies / apse Populus tremula / bērzs Betula sp. / alksnis Alnus sp. / Retāk arī: priede Pinus sylvestris / dažādi skujkoki / parastais ozols Quercus robur / vītols/kārkls Salix sp. / dažādi lapkoki / Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.