Sporas: grupās pa 6-13; 10-12 µm, apaļas, kārpas/adatiņas izvietotas samērā vienmērīgi
Pelēkbaltas, lodveida, virsma izskatās kā ar tīklotu rakstu; salīdzinot ar citām dzelksnītēm, palielas (D=0,6-1,2 mm), aug ciešās grupās uz dzīvu koku mizas, lielākoties sēdošas.
Mikroskopiska pazīme - sporas grupējas nelielās grupās (6-13), bet spiediena rezultātā grupas viegli izjūk.
Vislīdzīgākā ir kapsulu dzelksnīte B.capsulifera, kas pēc sporu izbiršanas ir sniegbalta; Jūlijas dzelksnīte ir pelēcīgāka, izmēros nedaudz mazāka, sporas grupējas mazākās grupās un tās ir simetriskākas (nav iegarenas ar adatiņām tikai vienā pusē).
Latvijā suga pirmoreiz atrasta 2024. gada 31. decembrī, noteikta 2025. gada janvārī. Atrada Julita Kluša Rīgā uz dzīva bērza stumbra mizas.
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: eumycetozoa.com Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 4. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.