Par pilienītēm nosauktas augļķermeņu līdzīgās formas dēļ.
2022. gadā veiktas sistemātiskās izmaiņas, mainot pamatus, kā gļotsēnes sadalītas Trichia un Hemitrichia ģintīs, par pamatu ņemot to mikroskopiskās pazīmes. Tāpēc latviešu valodā abām ārēji neatšķiramajām ģintīm dots viens vārds - pilienītes. Biežākie mēneši, kad novērots: jan mar apr mai aug sep okt nov / vēl novērots: feb jūn jūl dec Jauns, augošs novērots: aug sep okt nov dec Tipiski substrāti: uz lapkoka kritalas / uz skujkoka kritalas / uz sausokņa vai celma / Retāk arī: uz zemsedzes sūnām vai nobirām / uz dzīva koka stumbra mežā / uz dzīva koka stumbra apdzīvotā vietā / Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 203. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.