Jauna koši oranža, vēlāk nobrūnē, augļķermeņa virsma zaigojoša ar bronzas atspīdumu.
No Tubifera grupas citām līdzīgām aveņgļotsēnēm atšķiras pirmkārt ar izteikti koši oranžo augļķermeni tā attīstības sākumā, jo citām līdzīgām sugām tonis ir cits vai nav tik košs.
Gļotsēne sastāv no daudzām cieši sakopotām vertikāli izstieptām sporotēkām, kuru šķērsgriezums būtu samērā neregulārs.
Pasaulē šī suga izdalīta tikai 2015. gadā (Leontyev & co).
Latvijā suga pirmoreiz apzināta 2022. gada marta beigās / aprīļa sākumā, kad tā tika noteikta trim 2021. gadā ievāktiem paraudziņiem - Vijas Sīmansones atradums Sējas pagastā 21. jūnijā, Julitas Klušas atradums Siguldā 8. septembrī un Andra Baroniņa atradums Ģibuļu pagastā 14. septembrī.
Sastopamība (novērota) Latvijā: vidēji bieži. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 8. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.