Sporas: 11-12,5 mkm, vienmērīgi kārpainas; kārpas ķēdēs pa 3-5.
Kātiņš paresns, 0,5-1,5 mm garš.
Galviņa 0,6-1 mm plata, dzeltenbrūna. Apakšā brūngana, augšā dzeltenīga ar brūniem plankumiem. Reizēm vairākas galviņas uz viena kātiņa.
Sporu mākonis dzeltens.
Mikroskopiski raksturīga pazīme ir dzeltenīgas elateras ar apaļīgiem uzbiezinājumiem.
Pasaulē suga izdalīta pēc 2015. gada pētījuma, atsevišķi izdalot T.botrytis, T.ambigua un T.subfusca.
Latvijā suga atklāta 2021. gadā, kad to martā atrada Laima Birziņa (Garkalnes nov. uz bērza kritalas) un aprīlī Julita Kluša (Sējas nov.). Atradumus pēc makro un mikroskopēšanas foto apstiprināja arī Edvīns Johannesens.
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.