Sporas: 9-13 mkm (+2-3 mkm); neregulārs tīkls ar 3-5 acīm diametrā, vietām pārtraukts
Agrāk saukta: gaišdzeltenā oligonēma; ģints nosaukums 2023. gadā latviskots kā bumbulīte.
Sīkas gaišdzeltenas līdz oranždzeltenas gļotsēnes (d=0,2-0,5mm), no lodveida formas nedaudz uz cilindrisko pusi. Blīvās grupās.
No līdzīgajām trihijām viegli atšķiras mikroskopiski pēc elaterām, kas ir gludas ar bumbuļveida paresninājumiem; gali noapaļoti.
Latvijā suga droši (mikroskopējot) noteikta tikai 2020. gadā pēc Andra Baroniņa 2020. gada augusta paraudziņa (Jaunbērzes pag.).
Nākamās atradnes - Ingunai Riževai Valgundes pag. - 2020. gada augustā (noteikta 2021.g.) un 2021. gada augustā (1 km no iepriekšējās atradnes; noteikta 2022.g.).
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 5. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.