Sporas: 10-13 mkm, izkaisītas kārpas, kas vietām savienotas ar nepilnīgu tīkliņu
Syn. Trichia decipiens var. olivacea.
Atšķirībā no līdzīgās Trichia decipiens šai sugai vai varietātei (atkarībā no klasifikācijas) raksturīga izteikti apaļa forma vietai, kur nobriedušai gļotsēnei atdalās vāciņš sporu laikā (palikušā kausiņa malas ir gludas), arī kausiņa apakšpuse apaļāka. Kopumā gļotsēne ir apaļāka un arī ar īsāku kātiņu.
Mikroskopējot svarīga pazīme, ka sporas raksts nav vienmērīgs tīkliņš, bet gan kārpas grupās, vietām savienojušās nepilnīgā tīkliņā.
Latvijā krāterformas trihija no maldinošās trihijas tika atdalīta tikai 2020. gada sākumā.
Pirmais mikroskopētais novērojums - 2020. gada maijā.
Sastopamība (novērota) Latvijā: visai bieži. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 2. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.