Sporas: 6-8 mkm, smalki kārpainas, reizēm krokotas; sausas - daudzstūrainas
Galviņa apaļa, stāva vai nolīkusi, tās d=0,4-0,7mm; sporu stadijā gaiši brūna, dzeltenbrūna; galviņas apakšpusē tumšāk brūns kausiņš, kas aizņem 1/3-2/5 no galviņas. Kausiņa mala nelīdzena. Jauna gļotsēne ir zilganpelēka.
Kājiņa 2-4x garāka par galviņas diametru; augšpusē sašaurinās.
Drošai noteikšanai nepieciešama mikroskopēšana - kausiņa tīkliņš jeb perīdijs bez uzbiezinātiem mezgliem.
Suga Latvijā zināma no 1934. g. K. Starca herbārija, ko 2005. gadā noteica G.Adamonīte.
Nākamās apzinātās atradnes - 2020. g. jūnijā (Inguna Riževa, Rīgā, Biķernieku mežā) un augustā (Julita Kluša, Siguldas pag.).
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: myxomycetes.net Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 11. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.