Sporas: 7-11 mkm, sīki kārpainas, reizēm ar tumšākām grupām, reizēm ar līniju pāri.
Apaļīgas galviņas, kas bieži klātas ar biezu kārtu kaļķa, tāpēc ir baltas. Kājiņa var nebūt. Ja ir, tad parasti kaļķa dēļ balta, apakšpusē paplatinās un var pāriet baltā vai bezkrāsainā diskveida hipotallusā.
Nereti aug uz kritušām lapām.
Suga Latvijā pirmoreiz pieminēta Skaidrītes Ruskules diplomdarbā "Gļotsēņu pētījumi Slīteres valsts rezervātā" (1986); ievākta 1985.g. jūlijā.
21. gs. ir divi hipotētiski novērojumi - 2018. gada septembrī Ingunai Riževai Rīgā un 2019. gada martā Julitai Klušai Siguldā.
Mikroskopiski pierādīta 2022. gada augusta atradne Ķemeros (Julita Kluša)
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: myxomycetes.net Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.