Augļķermenis cilindrisks, noapaļots augšā un apakšā, pa vidu šaurāks, tumši brūns. Kātiņa garums līdz 3/4 no visa garuma. Garums visam (kātiņš plus galviņa) līdz 6 mm.
Plazmodija paliekas zem augļķermeņiem (hypothallus) sarkanbrūnas.
Raksturīga pazīme - sporu stadijā galviņa raksturīgi "izirst", sporu mākonim nokarājoties uz leju.
Suga Latvijā pirmoreiz tika noteikta Laimas Birziņas atradumiem Garkalnes novadā 2019. gada novembrī. Vēlāk tā pēc foto noteikta arī agrākam Andra Baroniņa atradumam Ķekavas pag. 2019. gada oktobrī.
2019. gada decembrī un 2020. gada janvārī fiksētas trīs Sanda Laimes atradnes Cēsīs un Līgatnes pagastā. 2020. gadā mikroskopiski apstiprināts Latvijā senākais sugas novērojums 2015. gada maijā (Ansis Opmanis, Līgatnes pag.).
2021. gadā viens sugas novērojums (J.Kluša Ugāles pag., novembrī).
Sastopamība (novērota) Latvijā: ļoti reti. Sīkāks apraksts: discoverlife.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.