Sporas: 7-10 mkm; ar tīkliņu, kas veidojas savienojot adatiņas
Blīvs vālīšu sakopojums līdz 5cm platumā.
Sporu stadijā sporu mākoņi atgādina krēpes.
Pie pamata neregulāra plēve ar izciļņiem; gaiši brūna ar sudrabainu spīdumu.
Pirmais sugas novērojums Latvijā bijis 1913.g. augustā pie Daugavas Bilstiņu mežā (Kokneses pag.), ko atradis un ievācis K.R.Kupfers; suga noteikta tikai 2003. gadā, publicēta G.Adamonytes un E.Vimbas apkopojumā par Kupfera herbārija gļotsēnēm.
Nākamie novērojumi hipotētiski 2016. gada oktobrī Glūdas pagastā (novēroja Julita Kluša), 2017.g. augustā un 2018.g. maijā Rundāles pag. (Valda Ērmane novēroja uz dižozola un uz kritalas), kā arī 2019.g. septembrī Sausnējas pag. uz bērza (J.Kluša).
Mikroskopiski suga pierādīta 2022. gadā pēc Ingunas Riževas 2021. gada jūnija novērojuma Biķernieku mežā Rīgā.
Sastopamība (novērota) Latvijā: samērā reti. Sīkāks apraksts: discoverlife.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.