Raksturīga bēša krāsa, iztieptas vālītes. Sporu stadijā diezgan gari izstiepti sporu mākoņi pušķīšos.
Svarīgi nesajaukt ar citām sprodzītēm, kas sākotnēji sarkanas, bet sporu stadijā ar laiku sārto toni zaudē, tomēr forma tām ir citāda.
Mikroskopiski jāskata kapilīcija pavedienu ornaments (D=3-6 µm plus ornaments), kurā ir gan adatveidīgi izvirzījumi, gan pusriņķi, gan tīklots raksts (citām līdzīgām sugām ir cits ornamentu komplekts).
Suga Latvijā zināma jau no pirmā pētījuma par gļotsēnēm (1890.g.; Roterts).
Sastopamība (novērota) Latvijā: vidēji bieži. Biežākie mēneši, kad novērots: jūn jūl aug sep / vēl novērots: mai okt nov dec Jauns, augošs novērots: mai jūn jūl aug Tipiski substrāti: uz lapkoka kritalas / uz skujkoka kritalas / uz sausokņa vai celma / Retāk arī: uz apstrādāta koka (ēkas siena, soliņš) / Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 19. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.