Gļotsēne dzīves laikā maina krāsu no pilnībā oranžas plazmodija stadijā, veidojot oranžas bumbiņas augļķermeņu sākuma stadijā. Vēlāk augļķermeņi kļūst brūni, dzeltenbrūni, tumšbrūni, pelēkbrūni, gandrīz melni ar zilganu nokrāsu. Izveidojušās bumbiņas atrodas uz joprojām oranžiem kātiņiem, kas uz apakšu paplatinās un nav viendabīgi, it kā sastāvētu no daudzām kopā salipinātām stīdziņām. Sporas pelēkbrūnas.
Latīniskais sugas nosaukums psittacinum droši vien izvēlēts košo krāsu dēļ, jo psittacus nozīmē "papagailis".
Latvijā suga zināma no 1931. gada Kupfera pētījuma par Moricsalu.
Pēc tam ir viens hipotētisks novērojums pēc foto (Julita Kluša 2013.g. Kolkas pag.).
Droši novērojumi: Sandis Laime Cēsīs to atrada 2020. gada jūlijā, septembrī un 2021. gada jūlijā; Julita Kluša to atrada 2020. gada augustā Nurmižu rezervātā un 2021. gada jūlijā Cenu pag.
Sastopamība (novērota) Latvijā: samērā reti. Biežākie mēneši, kad novērots: jūl aug sep / vēl novērots: jūn okt Jauns, augošs novērots: jūn jūl aug sep Tipiski substrāti: uz lapkoka kritalas / uz zemsedzes sūnām vai nobirām / uz vaskulāru augu lapām, stublāja / uz sausokņa vai celma / Sīkāks apraksts: discoverlife.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.