Sākumā kā mazas, melnas, cieši saspiedušās pļackiņas, vēlāk formējas kā nedaudz pilienveidīgas bumbiņas pelēkā, brūnā, pelēkbrūnā, dzeltenbrūnā krāsā, ar sarkanbrūnu sīku kātiņu. Aug uz trūdošiem kokiem.
Pēc augļķermeņa nobriešanas, kad saturs jau izsējies, no apvalka paliek pāri raksturīgais perīdija tīkliņš, kas augļķemeņa apakšpusē ir blīvāks un veido nelielu kausiņu.
Latvijā pirmoreiz minēta jau pirmajā gļotsēņu apkopojumā (Roterts, 1890.) par Rīgas apkārtnes gļotsēnēm.
Sastopamība (novērota) Latvijā: vidēji bieži. Biežākie mēneši, kad novērots: jūl aug sep / vēl novērots: jūn okt Jauns, augošs novērots: jūn jūl aug Tipiski substrāti: uz skujkoka kritalas / Retāk arī: uz sausokņa vai celma / Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.