Sporas: kārpainas; grupas ar tumšākām kārpām; 6-8 µm.
Gļotainā masa izstiepta vertikāli uz tieva melna kātiņa, aug grupiņās. Sākumā gļotainā masa balta, caurspīdīga, tad maina krāsu - paliek bāli, gaiši brūngana, tad tumši brūna. Sporu masa pelēkbrūna.
Jaunībā vālīte samērā caurspīdīga, var saskatīt kolumellu (kātiņa pagarinājumu).
Svarīgas pazīmes - tipiskajā gadījumā (var. typhina) ap melno tievo kātiņu arī vēlāk saglabājas gļotaina apmale, sporu stadijā uz vālītes saglabājas sudrabpelēkas perīdija (apvalka) plēksnes (šīs sugas varietātei var. similis šo pazīmju nav).
Suga Latvijā zināma jau no pirmā pētījuma par gļotsēnēm (1890.g.; Roterts).
Sastopamība (novērota) Latvijā: vidēji bieži. Sīkāks apraksts: discoverlife.org Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.