No grāmatas "Lejup pa Abavu" (2004) Valdis Avotiņš, Ints Lukss:
"Kā interesants apskates objekts minams arī Kalešu kaļķa ceplis Kaļķciemā (Kaļķklētīs), kur ražoti kaļķi. Kaļķakmens tika lauzts t. s. plienu bedrēs, un kaļķi dedzināti un lašēti (dzēsti) aptuveni kopš 1800. gada. Vecā četrstūra kaļķu cepļa ēka kalpojusi vēl 1910. gadā, vēlāk uzcelta jauna torņveida ēka. To var atrast, braucot no dzirnavām 1,2 km Kuldīgas virzienā un tad nogriežoties pa labi. Saglabājusies cepļa ēka un kaļķu veldzēšanas ēkas motori. Tagad cepļa ēkai noņemts jumts. Bez mūra kaļķiem ražoja arī plāna kaļķus zemes kaļķošanai. Kolhoza laikā būve tika atjaunota, un tur līdz 1950. gadam dedzināja kaļķus. Pļavās pie Abavas iegūts arī ķauķis jeb šūnakmens, vairāk gan Valgales un Veģu pagastos."
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.