DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Diži akmeņi > Grīžu Velna Beņķis
Tēmas -> Nedzīvā daba > Akmeņi > Akmeņi = Latvijas dižakmeņi, citi ievērojami akmeņi, kā arī interesantas akmeņu kopas, krāvumi.
 Izvēlēties pēc nosaukuma:
Kura Latvijas daļa:
Novads / Rīgas daļa:
Atrašanās vieta:

       
 • Pilnais saraksts fotografētajiem objektiem , sakārtots pa novadiem, vietām.
 • Apsekoto akmeņu pilnais saraksts, sakārtots pēc izmēriem.
 • Akmeņi. Grīžu Velna Beņķis

  Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Tārgales pagasts (Ventspils novads, Kurzeme)

  Saistītie objekti: Grīžu Velna beņķis: dabas piemineklis
  KoordinātasPlatumsGarumsAugstumsApkārtmērsTilpums

  Balticmaps.eu: (367040, 6362096)

  4.6 m

  6.3 m

  3 m

  17 m

  35 m3


  Grīžu Velna Beņķis (arī: Grižu Velna beņķis, Velna krēsls) atrodas Tārgales pagasta mežos, netālu no Tārgales un Popes pagastu robežas.
  Tas ir vairāk nekā 6 m garš un 4,5 m plats akmens, līdzīgs milzu beņķim.
  Info: dabasretumi.lv.

  Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2013.

       
   
  Komentāri:
  romualds, 2010-01-05 :   Ļoti izteiksmīgs, neparastas formas milzenis, kas atgādina atpūtas krēslu "milzim Lutausim". Pēc formas ļoti atšķiras no pārējiem Lavijas dižakmeņiem, tāpēc arī viegli atpazīstams pēc bildēm. Tā muguru daudzviet klāj sūna. Sēžamvietas daļu gan ir nospodrinājuši čaklie ekskursanti, kas rāpelē pa pelēča vieglāk piekļūstamo daļu. Atrodas krietnā noēnojumā, eglēm diezgan bagātīgā mežā. Samērā viegli pieejams. No lielceļa ir norāde, kurai sekojot, pa meža ceļu var nokļūt līdz stāvlaukumiņam netālu no "Meža veča".  Atlasīts 1 attēls. (Lai palielinātu, uzklikšķini uz bildes.)

  Komentāri:
  Mes, 2010-03-15: Vairakas reizes braucam ar mociti tur meza un meklejam to benki,bet ta ari natradam dzirdets par vinu daudz
  ventspilnieks, 2011-04-25: Ja meklē pēc norādēm, kas atrodamas internetā, tad to akmeni var neatrast. Visos avotos tas ir norādīts tuvāk Popes un Tārgales pagastu robežām nekā patiesībā ir.

  Norāde uz šo akmeni ir Rīga-Ventspils šosejas malā. Ja brauc virzienā no Rīgas, tad 5,5 km no pagrieziena uz Popi (tā, kas tuvāk Rīgai) ceļa kreisajā pusē - apmēram pa vidu starp mājām ceļa pretējā pusē. Māju nosaukumi ir Ķīpsalas un Tāši, kā to pavēsta zl.lv karte. Smuks ceļš ved mežā, kuram galā ir apgriešanās cilpa. No šīs cilpas pa kreisi (skatoties no iebraukšanas virziena puses) iet tālāk iebrauktas risas (viss ceļš līdz cilpai to ieskaitot ir smuki grantēts), kuru galā ir šis akmens. No šosejas pavisam šis akmens ir metrus 600, bet no apgriešanās cilpas metrus 30.
  Teratos, 2012-12-05: Vai tiešām neviens nav pamanījis akmens "krāvumus" , visapkārt Vella Beņķim ? Tur taču kā nosēts, ar zemē "ieaugušiem" akmeņiem ...
  veln kam piueder šis akmens, 2014-01-26: neatļaujiet tūristiem aiztikt šo benķi
  veln kam piueder šis akmens, 2014-01-26: čau kā iet
  velnskampiuedešisakmens, 2014-01-26: akmens bija ļoti foršs mēs kāpām augšā lejā utt.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo attēlu:

     Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
  daba.dziedava.lv.
  Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

  (c) Julita, 2008.- 2021.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv