DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Latvijas Daba un kultūrvēsture

 
   
Ievadi >2 simbolus. Vārdus atdali ar tukšumu. Meklējot arī vārda vidū, priekšā liec %. Piem., zied %ava .
Precīzu vārdkopu meklēšanai lieto pēdiņas. Piem., "Misas dižpriede"
Konkrēti objekti > Diži koki > Indānu liepa

Indānu liepa

Skatāms daba.dziedava.lv sadaļās : Gārsenes pagasts (Aknīstes novads, Sēlija)
Pašreizējais statussKoordinātasApkārtmērsMērījuma augstumsMērīšanas datumsMērīja
Balticmaps.eu: (611926, 6216188)
9.65 m0.3 m2013-07-01Julita, Atis Kluši
       Skatīt koka apsekojuma datus


     
 
Komentāri:

Jānis Cepītis, 2013-12-13 :   Šis ir viens no izcilākajiem kokiem, kuriem esmu pievērsis sabiedrības uzmanību. Jēkabpils rajona dabas aizsardzības inspektore Silvija Dābola man minēja, ka Gārsenē varētu būt ļoti iespaidīga liepa. Man tādas lietas nav vairākkārt jāatgādina, un es devos meklējumos. Satiku mājas saimnieka dēlu, kurš teica, ka mājā dzīvojošais tēvs ir ļoti slims un ar viņu nav iespējams aprunāties. Pēc apmēram 2 mēnešiem vedu rādīt koku Guntim Eniņam, kurš teica:"Ko tu mani, vecu vīru gribi apmuļķot". ...

Jānis Cepītis, 2013-12-13 :   Šis ir viens no izcilākajiem kokiem, kuriem esmu pievērsis sabiedrības uzmanību. Jēkabpils rajona dabas aizsardzības inspektore Silvija Dābola man minēja, ka Gārsenē varētu būt ļoti iespaidīga liepa. Man tādas lietas nav vairākkārt jāatgādina, un es devos meklējumos. Satiku mājas saimnieka dēlu, kurš teica, ka mājā dzīvojošais tēvs ir ļoti slims un ar viņu nav iespējams aprunāties. Pēc apmēram 2 mēnešiem vedu rādīt koku Guntim Eniņam, kurš teica:"Ko tu mani, vecu vīru gribi apmuļķot". Diemžēl, tajā dienā mājas saimnieks bija ticis apglabāts. 2006.gada Jaungadā, kad mēs pēc tradīcijas zināms interesentu pulciņš to sagaidījām Zasā, es aizvedu kolēģus šo liepu parādīt. Atceros, ka 1.janvāra vakarā mēs tur pirms mājās braukšanas vēl sakūrām ugunskuru, māja bija pamesta. Kopš tās reizes es tur vairs neesmu iegriezies, bet visiem, tostarp arī labi pazīstamiem gārseniešiem, tiku stāstījis par šo liepu kā dižāko Latvijā. Šī ziņa man tiešām ir liels satricinājums.


Julita, 2013-12-13 :   Māja neesot bijusi pamesta, tikai kopš saimnieka nāves tajā retāk uzturējās, līdz nomainījās saimnieki. Mēs runājām, ka liepa aizgāja līdz ar saimnieku, jo jau ~ 2007.g. esot izcēlies ugunsgrēks, kurā liepa izdega no iekšpuses, tad nu arī ~ 2011. gadā tā esot sagāzusies.
Pašreizējais saimnieks bija ļoti laipns un uzreiz nāca interesēties, ko meklējam, tikko ar mašīnu bijām piebraukuši. Stāstīja, ka tur dzīvojis īpatnējs cilvēks ar spējām noburt, varbūt arī tāpēc tā liepa nav bijusi zināma, jo ļaudis tur nestaigājuši.
Mums diemžēl neizdevās skatīt liepu arī tās diženumā.Visi foto (2)
All Photos
vērtētākos augstāk


jaunākos augstāk

Vasara (1)
Summer


jūl

Ziema (1)
Winter


jan


Atlasīto attēlu skaits: 2. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā.
Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.

Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus.
Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".

Foto: Julita Kluša


No Indānu dižās liepas palicis tikai apkārtmērs, 2013.
Komentēt (0)

Foto: Māris Zeltiņš


Indānu liepa, kad bija vēl dzīva un varena, 2006.
Komentēt (1)

Vērtējums ietekmē attēla atrašanos lapā (ja neskata atsevišķu gadalaiku!) - vairāk novērtētie - augstāk.Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz
daba.dziedava.lv.
Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet: julita at dziedava punkts lv.

(c) Julita, 2008.- 2020.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv