Upes.lv, 2016-04-18 : No šosejas kura uz Cēsīm, vai dzelzceļa kas uz Valgu, viss tek pa kreisi uz Gauju. Nonākot Grūbas(Ieriķupītes) un Kumadas satekā necik drošs nevar būt kura kurai pieteka. Un pāri arī te netiek. Bet var arī no stacijas soļot Siguldas virzienā un pa kādu īpatni gludu taku nonākt līdz tādai kā akmeņu kaudzei Kumadiņas gravā. Tāds kā tornis no vietējiem kaļķakmeņiem bijis, lai dedzinātu kaļķus. Pieminētā taisnā taka bija sliežu ceļš uz staciju un līdz lielajām sliedēm. Tālāk gar straumi un visapkārt ...
Upes.lv, 2016-04-18 : No šosejas kura uz Cēsīm, vai dzelzceļa kas uz Valgu, viss tek pa kreisi uz Gauju. Nonākot Grūbas(Ieriķupītes) un Kumadas satekā necik drošs nevar būt kura kurai pieteka. Un pāri arī te netiek. Bet var arī no stacijas soļot Siguldas virzienā un pa kādu īpatni gludu taku nonākt līdz tādai kā akmeņu kaudzei Kumadiņas gravā. Tāds kā tornis no vietējiem kaļķakmeņiem bijis, lai dedzinātu kaļķus. Pieminētā taisnā taka bija sliežu ceļš uz staciju un līdz lielajām sliedēm. Tālāk gar straumi un visapkārt, nogāzes izrakņātas gadsinmtiem būvējot "Ericka miestu". Līku loči jeb LĪVU mēlē `kumar`-dodama upīte vilina zem vecas arkas garām vēl vecākam Drabešu krogum - cēlis beidzamais Cēsu līvs - Sārumu Mārcis. Tajos mūros vai viss apkārtnes ģeoloģijas virsslānis sastopams. Gan arī kāds šūnakmens, tātad kārtējais Staburags norakts.
_Atis_, 2016-04-19 : Cepļa paliekas jau sen domāju apskatīt. Bet mēģināt izstaigāt pa vecā dzelzceļa trasi gan man nebija ienācis prātā. Būs jāpamēģina!
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.