Introducēts augs. Krāšņumaugs. Dārzbēglis. Parasto dižskābardi sauc arī: meža dižskābardis.
No raksta Sasmakas parks, ne tikai Elku liepa! (2014.):
"Interesanti, ka dižskābaržiem Fagus sylvatica daudz lielāka radniecība ir ar ozoliem nekā skābaržiem Carpinus betulus, - pēdējie ir pavisam citā dzimtā, radniecīgi lazdām. Pēc ziediem un augļiem dižskābaržus ar skābaržiem nesajauksi, bet lapas pa gabalu gan var šķist līdzīgas. Tomēr skābaržu lapu maliņas ir sīkzobainas, kamēr dižskābaržiem - gludas un baltiem matiņiem, un arī nedaudz lielākas. Varbūt tāpēc dižskābardim tas "diž-" priekšā likts? Dižskābarži mēdz izaugt arī krietni resnāki par skābaržiem."
Latvijas nozīmes dižkoka kritērijs pēc apkārtmēra (pēc 2010. gada noteikumiem) : 3.8 m Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto (sark.) / Atradnes pēc Dziedavas dižkoku db datiem (zaļi):
Atlasīto attēlu skaits: 15. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.