Nedaudz mazāks par dižraibo dzeni, bet līdzīgu spārnu un muguras rakstu ar lielākiem baltiem laukumiem spārnu platākajā daļā.
Galvas virsa abiem dzimumiem sarkana. Vēderpuse iedzeltena ar gareniskiem sīkiem raibumiem, zemaste netīri rozā. Galvas melnais svītrojums vienkāršāks nekā dižraibajam dzenim, ar mazāk melnajām šķērssvītrām.
Latvijā pēdējo 40 gadu laikā ienākusi suga, saistīta ar veciem lapu kokiem, īpaši ozoliem visbiežāk sastopams vecos muižu parkos un platlapju mežos.
Atšķirībā no vairuma citu dzeņu sugu bungo reti, tā vietā riestojot izdod vēkšķošu brēcienu sērijas. Suga iekļauta īpaši aizsargājamo sugu sarakstā pēc Ministru kabineta 2000.g. noteikumiem (2004.g. redakcijā). Iekļauta īpaši aizsargājamo sugu sarakstā, kam veidojami mikroliegumi. (MK noteikumi, kas spēkā no 2013.g.) Suga ierakstīta Sarkanajā grāmatā, 3. kategorijā. Sīkāka informācija par šo tēmu: ornitofaunistika.com. Šo dzīvnieku atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.