Laputis, kas uz egļu un lapegļu zariem veido čiekurveidīgas pangas.
Cik man izdevās saprast, daļa no laputīm attīstās sekojoši. Pavasaros spārnotās mātītes koku pumpuros iedēj 100-180 olas. No olām izšķīlušies kāpuri pārtiek no pumpurā esošajām barības vielām, paralēli veidojoties čiekurveidīgām pangām (kas kalpo kāpuru aizsardzībai); tās beigu posmā sasniedz ap 3 cm garumu. Jūnijā - jūlijā pangas nokalst un no tām izlīdušās nimfas līdz pat vēlam rudenim sūc skuju sulu un pārklājas ar vaskveida tādām kā baltām pūciņām, kas kalpo aizsardzībai, jo pangas šai laikā neveidojas. Pārziemo mizas plaisās. Pavasarī pēc neilga barošanās posma nimfas pārvēršas par spārnotām mātītēm.
Aprakstu veidoja Julita Kluša, 2012.
Sīkāka informācija par šo tēmu: dkbdigitaldesigns.com. Šo dzīvnieku atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 2. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.