Ļoti bieži sastopama suga mežos, pļavās, krūmājos uz augsnes un trūdošiem stumbriem jeb aug visur kur; visbiežākā īsvācelīte; atšķirama pēc lielā izmēra, arī tāda kā treknāka un zaļāka.
Mikroskopiski var novērot sīkus zobiņus lapas malā visā lapas garumā, lapas apakša plata.
No īsvācelītēm nodalītais vāverhipns Sciuro-hypnum atšķirams pēc lapu formas un izkārtojuma, vāverhipnam lapas gari nosmailotas (īsvācelītēm īsi nosmailotas) un parasti reti izkārtotas, tā ka var redzēt stiebru (īsvācelītēm parasti lapas viscaur nosedz stiebru). Līdzīgie: Vāverhipni (ļoti līdzīgi; atšķirami pēc lapu formas un izkārtojuma) Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 5. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.