Sīka, zaļa sūna ar skraju lapu izkārtojumu, neveido sporu vācelītes.
Aug uz augsnes vietās, kur notiek kādi traucējumi (rakumi, arumi utml.).
Mikroskopiskās atšķiršanas pazīmes: platas četrstūrainas šūnas, plakana lapas mala bez apmales. Uz rizoīdiem tipiski veidojas daudzi gumiņi (d=50-100 mkm), bet vietās, kur ilgāku laiku nav notikuši nekādi traucējumi, augs novājinās un uz rizoīdiem augošo gumiņu skaits samazinās, un tad ar laiku šo sugu nomaina citas sūnas.
Līdz 2022. gadam Latvijā zināmas 4 atradnes - pie Varnavičiem, Vīdalē,
Siguldā un pie Ozolniekiem. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 5. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.