Vietējā suga. Ārstniecības augs. Ziedu krāsa: violeta.
Mazo mārsilu no lielā dabā var atšķirt pēc to izmēra. Turklāt mazajam mārsilam ir šauras lapiņas, bet lielajam lapiņas ovālas. Būtiskas atšķirības pazīmes ir stiebra formā un apmatojumā, bet tās var redzēt, tikai augu rokā turot.
No A. Tereško "Dieva dārza ārstniecības augi", 2002.: Ārstniecībā mārsilu lieto bronhīta un plaušu iekaisuma ārstēšanai. Mārsila novārījumu iesaka pievienot vannām, vielu maiņas traucējumu gadījumos, kuri izpaužas ar izsitumiem uz ādas.
Auga [latīniskais] nosaukums ir cēlies no grieķu vārda thymos, kas nozīmē garaspēks, bet serpere latviski nozīmē pieplakušais. Iespējams, tāds nosaukums augam ir dots tāpēc, ka tas tonizē un paceļ garastāvokli. BVZ (bioloģiski vērtīgu zālāju) indikatorsuga. Sīkāks apraksts: latvijasdaba.lv Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 14. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.