Maza kātiņpiepe ar kātiņu cepurītes centrā
Latvijā sugu atklāja Ivars Leimanis 2018. gadā. Līdz 2019. gadam zināmas 3 atradnes.
Līdzīga kastaņbrūnajai kātiņpiepei Polyporus badius, taču ievērojami mazāka. P. tubaeformis nobriestot, kātiņš ir tievs un šķērsgriezumā apaļš, bet P. badius - salīdzinoši resns, īss un neregulārs šķērsgriezumā.
Vēl līdzīgāka ir Polyporus melanopus, bet arī tā ir lielāka un aug uz augsnes, koku saknēm vai citas pazemes koksnes, kamēr P. tubaeformis aug uz atmirušās koksnes, parasti uz tieviem kritalu zariem.
P. melanopus diezgan ātri sadalās atšķirībā no abām pārējām pieminētajām kātiņpiepēm. Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.