Pirmoreiz Latvijā šī piepe tika identificēta pēc Ivara Leimaņa atraduma 2014. gadā. Līdz šim laikam bija zināmas nepilnas 20 atradnes piecās Eiropas valstīs, galvenokārt Skandināvijā. Tā iekļauta piecu Eiropas valstu Sarkanajās grāmatās un Eiropā 33 īpaši reto un apdraudēto sēņu sugu sarakstā.
2016. gadā Diāna Meiere šo sugu ievēroja arī savā 2011. gada fotogrāfijā, kas uzņemta ĶNP Engures nov. Smārdes pagastā.
2018. gadā Ivars Leimanis to atrada arī Krimuldas mežaparkā. Sīkāks apraksts: mycology.su Atradnes pēc Dziedavā publicētajiem foto:
Atlasīto attēlu skaits: 3. Uzklikšķini bildei, ko gribi redzēt pilnā izmērā. Uzklikšķinot uz fotogrāfijas, iegūsi arī papildus informāciju par tajā redzamo.
Skatīties slīdrādi / Komentēt attēlus. Ja vēlies atzīmēt īpaši tīkamos attēlus, ieliec ķeksīti pie attiecīgām bildēm un lapas apakšā spied pogu "Saglabāt vērtējumu".
Izmantojot dziedava.lv lapās atrodamās dabas fotogrāfijas, ja tas netiek darīts kāda apmaksāta darba ietvaros (piemēram, skolēnu projektos, personīgajās mājaslapās, kas nav ar komerciālu mērķi), obligāti norādiet fotogrāfijas autoru un atsauci uz daba.dziedava.lv. Ja fotogrāfijas vai informācija no dziedava.lv lapām nepieciešama darba veikšanai, par kuru tiek maksāts, izmantošanu obligāti jāsaskaņo. Rakstiet:
.