DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Juris Strazdiņš
"M I N I M U M S
par iespējām sakārtot savu dzīvi
ja vien vēlies to darīt"

Kā sakārtot savu dzīvi, ko tajā mainīt - gadu mijā aktuāls jautājums (kaut ne mazāks svarīgs visā pārējā laikā arī). Šai sakarā Juris Strazdiņš 2006.gada nogalē ir uzrakstījis īsu ieskatu - "MINIMUMS par iespējām sakārtot savu dzīvi, ja vien vēlies to darīt".
Te var paņemt MS Word dokumentu _Minimums_.doc, bet zemāk linki visam materiālam weblapas formātā: Mani šis darbs aizrāva ar savu skaidrojumu Lielām Patiesībām. Te tikai daži citāti no darba, jo to iespējams izlasīt pilnībā katram pašam.
 • Ikvienam uz Zemes dzīvojošajam cilvēkam ir piemērojams Mūžīgais likums: "Tu nevari izmainīt savu dzīvi, neizmainot sevi". Tātad, lai izmainītu ārējo situāciju, tev jābūt gatavam izmainīt savu iekšējo situāciju.
 • Ko tad es tiešām vēlos no dzīves? Cilvēku vairākums atbildētu, ka viņi vēlas laimi. Tomēr, atbildot uz jautājumu, kā viņi to varētu panākt, viņi visbiežāk apraksta virkni ārējo nosacījumu, kuru apmierināšana padarītu viņus laimīgus. Piemēram, ja man būtu tas, tas un tas, tad es būtu laimīgs. Esot šādai spriešanas loģikai, laime tiek padarīta atkarīga no ārējiem apstākļiem, kuri var būt grūti kontrolējami. Tādējādi laime kļūst par ārējo apstākļu produktu, kuru neesamība padara tevi nelaimīgu. Tie ir meli. Šos melus ir ieprogrammējuši tie, kas grib tev kaut ko pārdot vai kontrolēt tevi. Piemēram, ja nopirksi mūsu produkciju, tad tu būsi laimīgs, ja tu sekosi manai reliģijai vai politiskajai sistēmai, tad es tevi novedīšu paradīzē (uz Zemes vai kur citur), ... .
 • Iedomājies pie spoguļa sēdošu cilvēku ar bēdīgu ģīmi. Pajautā viņam un uzzināsi, ka viņš tā jau sēž ilgi, gaidot, kad beidzot viņa atspulgs spogulī uzsmaidīs. Tu jau vari viņam pateikt: "Ja vēlies, lai atspulgs uzsmaidītu, tad tev pašam vispirms ir jāuzsmaida spogulim!" Taču viņš atbildēs: "Muļķības! Es nevaru tā bez iemesla smaidīt spogulim, un es nesmaidīšu, kamēr vien spogulis neuzsmaidīs man." Acīmredzami, tu nodomātu, ka šis cilvēks ir vājprātīgs. Taču, vai tad vājprāts nav arī tas, ka tik daudz cilvēku turpina izmantot priekš viņiem neveiksmīgo pieeju dzīvei, gaidot kad dzīve beidzot atnesīs viņiem nosacījumus, kas padarīs viņus laimīgus? Kā gan Visuma spogulis var atspoguļot tev pārpilnīgu dzīvi, ja tu nesūtīsi tam pārpilnības apziņu?

 • Komentāri:
  Par šo tēmu vēl nav saņemti komentāri.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:

  Komentārs par šo tēmu:

   

  (c) Julita, 2008.- 2023.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv