DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Sergejs Lazarevs "Karmas diagnostika 12"

(Dzīve kā tauriņa spārnu vēziens; Sankt-Pēterburga, 2007.) /tulkojums mans/. Sākumā citātu apkopojums (secība neatbilst grāmatā publicētai) par tēmu "pretpolu vienotība mīlestībā".

 • Strūklaka vienlaikus ceļas augšup un laižas lejup. Jo lielāku mīlestību izjūt cilvēks, jo lielāku zemes laimi viņš var saņemt un ar jo lielāku sāpi tā jākompensē.

  Ja strūklaka izsviež ūdeni uz augšu, tam neizbēgami ir jākrīt arī lejup. Tas, kas cenšas nodalīt pretējības, sāk neieredzēt lejupkrītošo ūdeni un pielūdz augšup ejošo ūdeni. Bet patiesībā, lai priecātos par skaisto strūklaku, nevajag cīnīties ar lejupkrītošo ūdeni, - vajag tikai laikā padot jaunu ūdens porciju.

  Daži baidās, ka ūdens kritīs lejup, un tāpēc samazina fontāna augstumu.

  Daži jautājumu atrisina vēl vienkāršāk - sēž pie peļķes. Peļķē ūdens nekur nekrīt, attiecīgi strūklakas arī nav.

  Lai paceltos pār kreiso un labo, vajag koncentrēties uz mīlestību, un jo intensīvākas ir mīlestības jūtas, jo vieglāk savienot jebkurus pretpolus.

  Mēs saņemam Dievišķo enerģiju, tā pārvēršas par mūsu garīgajiem un materiālajiem labumiem, bet pēc tam enerģija pakāpeniski sāk kristies. Mēs esam pieraduši nožēlot krišanas, t.i., zaudējumus, meklēt un neieredzēt vainīgos.
  Bet patiesībā vajag tikai nodrošināt, lai nepārtraukti nāktu klāt jaunas enerģijas porcijas, un iegūsim skaistu strūklaku. T.i., nožēlas un aizvainojuma vietā vajag iemācīties mīlēt.

  Mīlestībai nav pretpola, tā ir absolūti harmoniska. Mīlestība pati rada pretpolus. Tā dod milzīgu laimi un milzīgu sāpi vienlaikus. Kad cilvēki cenšas iztēloties mīlestību tikai kā vienu pusi, tikai kā laimi, stabilitāti un vēlmju piepildījumu, tad mīlestība pārvēršas par pieķeršanos, bet pār tās plecu jau glūn naids.

 • Dvēseles aizsargātības simbols - taisnīgums. Tieši paštaisnuma sajūta rada citu cilvēku nosodījumu. Ja man ir taisnība, tad man nevajag mainīties. Kamēr es jutīšu, ka man ir taisnība, kādam citam jābūt vainīgajam. Bet vainīgo gribas iznīcināt. Tāda taisnīguma sajūta nav savienojama ar mīlestību. Kamēr iekšēji esi pārliecināts par savu taisnību, izmaiņas nav iespējamas. Paštaisnam cilvēkam apkārt vienmēr ir vainīgie, īpaši tuvinieku vidū, lai, pārvarot savu paštaisnumu, iemācītos viņus mīlēt. Jēdzieni "taisnīgais" un "vainīgais" pielietojami cilvēciskajiem likumiem un nozīmē to ievērošanu un stabilitāti. Dievišķos likumus, līdz neesam atgriezušies pie Radītāja, mēs nekad neiepazīstam pilnībā. Tāpēc runāt par mūsu absolūto taisnīgumu nav iespējams. Cilvēks, kas jūtas tā, it kā viņam būtu absolūta taisnība, pretendē būt Dievs. Bet tas jau velk uz sātanismu.

  Komentāri:
  Par šo tēmu vēl nav saņemti komentāri.


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:

  Komentārs par šo tēmu:

   

 • (c) Julita, 2008.- 2024.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv