DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

T.Lobsanga Rampas "Viņpus vienas desmitdaļas"

(Rīga, 1998., "Alberts XII")
Grāmatā autors it kā atbild uz savu lasītāju vēstulēs uzdotajiem jautājumiem par dažādām dzīves jomām. Autors apgalvo, ka cilvēka apziņa aizņem tikai vienu desmitdaļu, pārējās deviņas desmitdaļas saistītas ar zemapziņu. Grāmatā skarts plašs jautājumu loks, citātā Rampa runā ticību un saistību ar viņpasauli.

(121.lpp.->) Pasaule zaudējusi ticību. Daudzas pastāvošās reliģijas aizņemtas tikai ar savstarpēju cīņu. Ņemsim kaut vai kristietību. Varētu likties, ka kristietībai jābūt tikumības reliģijai. Taču tā vietā anglikāņu un romiešu baznīcu pārstāvji uzskata par nopietnu garīgu uzvaru to, ka viņiem izdodas aprunāties bez savstarpējiem apvainojumiem. Taču abi viņi ir kristieši! Kas ar viņiem noticis? Kāpēc viņi jebkuras citas konfesijas pārstāvjus uzskata par noziedzniekiem, kuri dzimuši, lai degtu elles ugunīs? Kāda starpība, vai tu esi jūds, kristietis, budists vai hinduists? Katrs piekopj savu ticību. Un katra ticība ir pelnījusi cieņu. Katoliskā pasaule pārāk stipri atgādina komunistisko: komunisti vienmēr cenšas pievērst savai ticībai katru, nerēķinoties ar to, vai viņš grib vai negrib. Un katoļi tieši tāpat cenšas ar varu uzspiest savu ticību, pat ar šausmīgiem draudiem - elles ugunīm, mūžīgām mocībām un citām tamlīdzīgām muļķībām.
Ticiet man, nav nekas līdzīgs tādai ellei, visi ceļi ved uz vienu un to pašu Māju. Katrs no mums nomirs neatkarīgi no ticības. Neticīgs cilvēks nomirs tieši tāpat kā Romas pāvests. Un vienīgais, kam ir kāda nozīme - vai esat savu dzīvi nodzīvojis saskaņā ar savu ticību.
Jūs nevarēsiet atrast kārtīgu priesteri, kas būtu gatavs atbildēt par jūsu grēkiem. Viņš neuzņemsies vainu ne par kādiem jūsu nodarījumiem. To varat izdarīt tikai jūs pats. Ne jau vienkārši jūs esat atbildīgs par visu padarīto un nepadarīto. Jums nevajadzēs atbildēt atriebīgam tiesnesim, kas gatavs uz mūžu jūs nolemt elles mocībām, - nekas tamlīdzīgs! - jums vajadzēs atbildēt tikai pašam savā priekšā, un ticiet, nav bargāka tiesneša par jūsu pārkāpumiem kā jūs pats.
 

Komentāri:
Par šo tēmu vēl nav saņemti komentāri.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv