DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Lūle Vīlma (1950.-2002.)

Lūle Vīlma (Luule Viilma) ir igauņu ārste un dziedniece, kas 18 gadus strādājusi par vecmāti un ginekoloģi, vēlāk pievērsusies privātpraksei. Igauņu valodā un arī latviešu tulkojumā izdota vesela sērija viņas grāmatu. Interesanta nianse, ka igauņu dziedniece gāja bojā tieši ceļā no Rīgas (autokatastrofā), kur tika vadījusi semināru.
Grāmatas pēc satura līdzīga Sergeja Lazareva darbiem, taču diezgan būtiski atšķiras pēc formas - atšķirības rada gan autoru pretējie dzimumi, gan nacionālās īpatnības (igauniete un krievs), gan pieeja dzīvei. Lūle Vīlma raksta it kā vienkāršāk (kā maziem bērniem;)), saudzējošāk, uzsverot, ka savā būtībā katrs cilvēks ir labs. S.Lazarevs, savukārt, diezgan asi norāda uz cilvēku trūkumiem.
Pēc manām domām, Lūles Vīlmas darbi labāk varētu palīdzēt cilvēkiem, kas ir sevī ierāvušies, nobijušies, nepārliecināti par sevi. S.Lazarevs, savukārt, ātrāk "tiktu galā" ar kareivīgajiem, par sevi it kā pārliecinātajiem. Bet tās ir tikai manas subjektīvās domas. Domāju, ka nevienam cilvēkam viennozīmīgi nevar pateikt, kas viņam konkrētajā situācijā varētu palīdzēt vislabāk. Tas jāizdomā cilvēkam pašam.

Komentāri:
Ieva, 2009-11-08, 02:25 :   Pateicoties Lūles Vīlmas grāmatām es tiku galā ar smagu depresiju.
Iveta, 2010-04-01, 19:43 :   Man Lūle atgrieza prieku dzīvei. Vairākus gadus mocījos ar panikas un baiļu lēkmēm, bet nu esmu ar tām tikusi galā. Sāku skatīties uz dzīvi savādāk. Daudz savādāk!
Osis, 2010-04-09, 10:59 :   L. Vilmai , jau galvenais bija, bailes , bailes , ka mani nemīl ! Tas ir visu neveiksmju pamatā.
Anonīms komentētājs, 2010-09-03, 15:44 :   paldies Dziedzniecei - saaku sevi sakaartot
Ieva, 2010-11-13, 19:28 :   Pērku Lūles Vīlmas grāmatas "Sāpes tavā sirdī" un "Cerību siltums" Tel-29190718
L x, 2010-12-13, 11:28 :   Pateicoties L.Viilmas grāmatām izārstējos no trad. med.skatoties neārstējamas slimības izkaisītās jeb multiplās sklerozes kas ātri progresēja.Protams tas izmainīja mani kā cilvēku, dzīves uztveri tā pozitīvajā nozīmē ,tas bija ļoti ,ļoti liels darbs ar sevi.Sapratu to, ka nav neizārstējamu slimību bet ir neārstējami cilvēki!Galvenais lai būtu iekšēja motivācija .Un paldies DIEVIŠĶAJIEM JEB KOSMISKAJIEM LIKUMIEM kas priekš visim cilvēkiem darbojās vienādi!
Anonīms komentētājs, 2012-01-19, 15:41 :   Kādēļ gan fakts par viņas bojāeju ir - "interesanta nianse"? Piedalījos tajā seminārā un biju pilnīgā nesaprašānā, jo viņa pati bija pilnīgs pretstats tam ko raksta savās grāmatās, nikna uz apkartējo pasauli, runāja ar kabatlakatiņu pie deguna (kas pēc viņas grāmatām liecina par - apvainojumu) par to, ka visi viņu grib apkrāpt, nemaksā naudu par semināriem utt. Sajutos gandrīz vai vainīga un tad radās jautājums-tāds spečuks un netiek galā ar apvainojumu?
UNTA, 2012-06-30, 18:56 :   Esmu iegādājusies visas 7 Lūles Vīlmas grāmatas un liels paldies viņai par tām, arī tulkotājiem latviešu valodā un izdevējiem, jo viņas man gan norādīja uz manu nepareizo domāšanu, gan arī palīdz man sevi ārstēt no dažādām kaitēm, ja spēju pielikt pietiekoši lielas pūles un darbu savā labā.
avs, 2012-08-19, 09:09 :   Mīļā Lūle Vilma, esmu tik pateicīga par TAVĀM atstātajām zināšanām uz zemes, MUMS cilvēkiem... Ilgus gadus izzinu sevi, jo tik neatlaidīga interese, kāpēc ar mani tā un ne savādāk,lasot grāmatu un strādājot ar sevi dienu pēc dienas,sajutos, ka mainos,tik dziļi...kad bailes ņēma virsroku, pat sajutu it kā tavu klātbūtni, saprotot, ka ""nejūku prātā"...illgadēja depresija atkāpjas...PATEICOS..
inara, 2013-01-16, 21:57 :   vinas gramatas ir GALDA gramtas man jau daudzus gadus.viss ir apbrinojami vienkarshi un sarezgiti tanipashaa laikaa.liels darbs ar sevi,kas palidz!!! par to var neshaubities
Agija, 2013-04-21, 09:17 :   Arī Lūles grāmatas mani uzrunāja...ir daudzas mājās...
Bet...nemāku pateikt- kas, bet manī kaut kas pārtrūka ar šo autori...varbūt viņas pāragrā aiziešana...pat nemāku izskaidrot- kas???
Hermione, 2013-09-05, 14:12 :   Tā nav īsti taisnība, ka igauņu dziedniece gāja bojā tieši ceļā no Rīgas (autokatastrofā), kur tika vadījusi semināru. Seminārs nenotika, jo Lūle saslima. Es biju pieteikusies uz to semināru, bet aizbraucu no darba komandējumā. Lūle joprojām ir mana iecienītākā ezotēriskās literatūras autore un spēcīgākā dziedniece, kuru esmu sastapusi.


antra, 2017-11-19, 21:27 :   paldies; Lūle ir mana ""skolotāja""
antra cīrule, 2020-09-02, 17:15 :   Luules Vīlmas iemācitā pateiciba palīdz piecelties un palikt dzīvot talāk un atjaunot savu veselibu. Iesaku ''Debesis cilvēkā jeb dzīves mācība'' iepazīt katram, jo vecāki var palīdzēt saviem bērniem un bērni var palīdzēt vecākiem, tas ir jau noticis!


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv