DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Lūle Vīlma "Debesis cilvēkā jeb Dzīves mācība"

(Rīga, 1999., "Kantri Nams")
Šī grāmata ir pirmā no vairākām autores grāmatām, kas tulkota arī latviski. Tā satur igauņu varianta 1. grāmatas I un II daļu.
Grāmatā izklāstīti pamatprincipi autores atklātajai ārstēšanas sistēmai, kas balstās uz piedošanu. Izklāstīti pamati tam, kā cilvēks pats var noteikt savu problēmu cēloņus, ievērojot ķermenī sāpju atrašanās vietu un to raksturu.
Runāts arī konkrētāk par atsevišķām problēmām, piemēram, par aterosklerozi, bezbērnu problēmu, alerģiju, audzēju rašanās cēloņiem, īpaši runāts par dažādām bailēm, no kurām lielākās ir bailes "mani nemīl", kas ir gandrīz vai visu problēmu cēlonis.
Zemāk citātos centos atklāt svarīgāko no Lūles Vīlmas grāmatas. Tomēr, lai te rakstīto labāk saprastu, vajadzētu lasīt pašu grāmatu, kurā autore savu mācību pamato un ilustrē ar daudziem patiesiem gadījumiem no viņas prakses.

(19.lpp.->) Nemeklējiet vainīgos, bet ziniet — viss sākas jūsos.
Ja man ir slikti, es pats esmu izvēlējies slikto sevī.

Līdzīgs pievelk līdzīgu — tas ir kosmiskais likums. Ja manī mājo bailes saslimt, es saslimšu. Ja es sargos no zagļa, viņš uzglūnēs. Ja bīstos krāpnieka, es to sev ar domu piesaistu. Ja manī ir naids, skaudība, vainas izjūta, sarūgtinājums, žēlums, es sev piesaistu naidu, skaudību, vainas izjūtu, sarūgtinajumu, žēlumu.
TĀTAD: ja cilvēks ir slims, viņš sevī jau ir uzņēmis slikto un tā nodarījis pāri savam ķermenim.
Ir tikai viena iespēja, kā atbrīvoties no sliktā. KĀ TO IZDARĪT? PIEDODOT!
Negatīvā saikne izzudīs, ja es teikšu:
Es tev piedodu to, ko tu man esi nodarījis.
Es sev piedodu, ka esmu uzņēmis sevī šo slikto.
Es lūdzu piedošanu savam ķermenim, ka tādējādi esmu viņam nodarījis pāri.

Ja esmu kādam nodarījis pāri (arī domās), lūgšu viņam piedošanu. Arī sev piedošu, ka tā iznācis. Jūs sapratāt? Jāatbrīvo, tas ir, jāpiedod abiem saiknes galiem.
(46.lpp.->) Labais — tas ir iepriekšējās dzīvēs apgūts sliktais.
Viss, kas tagadējā dzīvē šķitis slikts, bet pēc kāda laika kļuvis saprotams, ir šajā dzīvē apgūta mācību stunda.
Viss, ko mēs nekādi negribam saprast, tas ir, turpinām uzskatīt par sliktu, būs jāapgūst nākamajās dzīvēs.
Cilvēks, kas prot priecāties par grūtībām, ko sastop savā ceļā, ir cienīgs būt par cilvēku.
(75.lpp.->) Ķermeņa priekšējā daļa - Jūtu enerģija;
Ķermeņa kreisā puse - Vīrišķās enerģijas nesēja jeb viss, kas saistīts ar tēvu un vīrišķo dzimumu;
Ķermeņa laba puse - Sievišķās enerģijas nesēja jeb viss, kas saistīts ar māti un sievišķo dzimumu;
Ķermeņa aizmugurējā daļa - Gribas enerģija.
 
Muguras iedalījums posmos

Jūtas Tipiskie stresi
No paura līdz 3. krūšu skriemelim + plecs un rokas augšējā daļa + 1.—3. pirksts Mīlas jūtas Bailes no tā, ka mani nemīl. Bailes, ka nemīl manus vecākus, ģimeni, bērnus, dzīvesbiedru utt.
4. un 5. krūšu skriemelis + rokas lejasdaļā + 4., 5. pirksts + paduses dobums Ar mīlestību saistīta vainas izjūta un aizvainojums Bailes, ka mani apvaino, ka mani nemīl. Pats vainoju citus, ka mani nemīl.
6.—12. krūšu skriemelis Vainas izjūta un citu cilvēku vainošana Bailes, ka mani apvainos. Citu vainošana.
l.—5. jostas skriemelis Vainas izjūta, kas saistīta ar materiālajām problēmām, un citu vainošana Bailes, ka mani vainos nespējā atrisināt materiālās problēmas. Bailes, ka mani vaino naudas šķērdēšanā. Citu vainošana visos materiālās dzīves jautājumos.
No krustiem līdz pirkstiem Ekonomiskās problēmas Bailes no ekonomiskajām problēmām.

(76.lpp.->) Bailes — tas ir virsnieru dziedzeru stress, kas caur čakrām aptver visu ķermeni. Baiļu pārņemtais orgāns nespēj strādāt. Ja orgāns nevēlas, piespiest to nevar.
 
Ķermeņa augšējā daļa — NĀKOTNE VII čakra (Kroņa čakra) TICĪBA
VI čakra (Trešā acs) Jūtu un domu enerģijas līdzsvars = CERĪBA
V čakra (Kakla čakra) Saskarsme
IV čakra (Sirds čakra) MĪLESTĪBA
Ķermeņa lejasdaļa — PAGĀTNE III čakra (Saules pinums) Gribas enerģija
II čakra (Kaunuma kaula čakra) Seksuālā enerģija
I čakra (Saknes čakra) Dzīvības spēka enerģija

Ja esat saslimis, padomājiet par to, kur slimība koncentrējas — kreisajā vai labajā pusē, lejā vai augšā, priekšpusē vai mugurpusē, kurā čakrā un kura skriemeļa līmenī, un tādējādi jūs atradīsit cēloni savā dvēselē.
Piedodiet savam stresam... Piedodiet sev... Lūdziet piedošanu savam ķermenim.
Ja slimajā vietā vai visā ķermenī rodas atvieglojuma izjūta, jūs esat atradis īsto iemeslu. Atkārtoti piedodot, izzūd sāpes un pēc tam arī pati slimība. (..)
(80.lpp.->) Dažkārt cilvēki nevēlas atzīties bailēs, jo negrib, lai viņus uzskatītu par zaķpastalām, vai arī uzskata bailes par jūtām, kas rodas fizisku briesmu gadījuma.
Ja mēs sakām: es negribu, es neuzdrošinos, vai tik neesmu kļūdījies, nezinu, vai ir vērts, — aiz šīm frāzēm patiesībā slēpjas bailes.
Tas, kam iznāks laika padomāt un parunāt pašam ar sevi, varēs sev atzīties, ka viņš jūt bailes.
Baiļu stāvoklis uz čakrām iedarbojas vienādi, lai gan vienas bailes mēs saucam par bailēm, bet citas tā dēvēt negribam.
Minēsim pa vienam piemēram par katru čakru.
 
Čakra Bailes Lēnas norises gadījuma Ātras norises gadījumā
VII čakra Bailes uzticēties sev Psihiskas slimības, neirozes Psihiskas slimības, psihozes
VI čakra Bailes no atbildības Galvassāpes, meningīts, encefalīts Insults un paralīze vai nāve
V čakra Bailes no saskarsmes Vairogdziedzera, rīkles un balss saišu slimības Balsenes tūska, kas var izraisīt nāvi
IV čakra Bailes zaudēt mīļoto cilvēku Hroniskas sirdskaites, plaušu un krūšu dziedzeru slimības Infarkts, astma, piepeša nāve
III čakra Bailes no ļauna, nievājoša, dzēlīga, skaudiga, varaskāra u. tml. cilvēka vai situācijas Aknas, kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas, liesas, aizkuņģa dziedzera slimības Tās pašas slimības saasināta formā, bieži reizē ar vemšanu un nelabuma pazīmēm
II čakra Bailes par savu seksualitāti Izraisa seksuālās aktivitātes mazināšanos, neauglību, vispārēju muskuļu tonusa mazināšanos, fiziskās slimības Dzimumnespēja, dzimumkaites
I čakra Bailes par savu dzīvības spēku Šāds cilvēks nīkuļo, jūt sarūgtinajumu un apātiju, viņu nekas neinteresē. Klusītēm izdziest. Var piepeši nomirt, jo aizveras galvenais enerģētiskais kanāls

(86.lpp.->) DUSMAS
Neatkarīgi no tā, vai es esmu dusmīgs cilvēks vai pret mani slikti izturas, niknojas manā klātbūtnē, es baidos no dusmīgiem cilvēkiem, neciešu = neieredzu dusmīgos utt., manī briest dusmu stress.
I stadija — paniskas dusmas.
1. Bailes no dusmām — bailes, ka dusmas iznīcinās mīlestību. Tas izraisa nemieru, paniku. Sekas — ALERĢIJA.
2. Bailes no tā, ka mani nemīl, izraisa nepieciešamību nomākt savas paniskās dusmas, noprotestēt, tad Jau mani mīlēs = slepenas bailes = jūtu nomākšana. Sekas — ASTMA.
II stadija — spīvas dusmas.
1. Nežēlīga cīņa ar ļaunumu, jo tas taču ir ļaunums. Sekas — ŽULTSAKMEŅI.
2. Bailes, ka mani nemīl, rada nepieciešamību slēpt savas dusmas uz ļaunumu, jo tad jau mīlēs = slepenas dusmas. Sekas — NIERAKMEŅI.
III stadija — ļaunprātīgas dusmas.
l. Ja citādi sliktu cilvēku nepievārēt, viņam vēl sliktu. Kad visu, ko domā, saka tieši acis, sākas strīds, kurā noskaidrojas patiesība, bet, ja labvēlis vēl joprojām ir neapmierināts, jo kā nekā pretinieks nav pārmainījies saskaņā ar viņa gribu, tad ļaunprātīgas dusmas saglabājas, uzkrājot spēkus nākamajam strīdam. Sekas — LĒNI PROGRESĒJOŠS VĒZIS.
2. Bailes, ka mani nemīl, izraisa nepieciešamību slēpt savas ļaunprātīgas dusmas, jo ikvienam vajadzīga citu cilvēku mīlestība, kuras nekad nav par daudz. Sekas — ĀTRI PROGRESĒJOŠS VĒZIS. Pie šīs kategorijas pieder cilvēki, par kuriem teic, ka viņi nekad nepaceļ balsi, vienmēr ir pacietīgi un apdomīgi, bet dzīve pret tiem ir netaisna.
(203.lpp.->) Ja pretišķīgās puses atteiktos no vēlmes darīt visu, lai otrs kļūtu tāds pats kā es, ja viņi iemācītos just prieku no tā, ka viņš(-a) nav tāds(-a) ka es, un justos laimīgi, dodot to, kas man ir, bauda būtu pilnīga. Sieva un vīrs ir radīti, lai papildinātu viens otru.
Kas pieprasa, tam nedod.
Kas nedod, pats to zaudē.
To, ko tu man atņem, zaudē pats.
 

Komentāri:
ceļiniece, 2009-04-25, 22:48 :   Lūles Vīlmas grāmatas lasu arī es, un manuprāt viņa ir lieliska ārste, kas ar savām grāmatām(ne tikai) ir palīdzējusi ļoti daudziem. Mēģinu pēc iespējas arī ieteikt viņas grāmatas draugiem un paziņām, jo tās tiešām palīdz (bet,protams, tikai tad ja cilvēks tiešām domā un strādā,iedziļinās, nevis lasa kā romānu). Pati jau esmu tiktāl,ka, jūtot jebkādas sāpes vai notiekot kādam atgadījumam, sāku domāt kāpēc tas tā noticis, un kas iir bijis šo parādību cēlonis manā rīcībā. Protams nevienmēr :) - man vēl daudz kas priekšā. iesaku izlasīt visas viņas grāmatas, jo tajās atrodama informācija, kas nav ietverta šajā īsajā izklāstā, bet ir nozīmīga. Daudz lielāku sapratni par sevī notiekošo dod dažādi slimību apraksti, kā arī ķermeņa daļu un tā simbolizējošo lietu apraksts. Arī dažādu ēdienu, produktu "uztvere", nozīme(piem, ja izjūtam nepieciešamību pēc citrusaugļiem vēlamies apslāpēt vainas apziņu, pēc gurķiem - tas nozīmē ka šobrīd esam sapņaini).
di-di, 2012-01-15, 10:31 :   Piekrītu,lieliska personība,grāmatas izsmeļošas,vārdi pilnīgi patiesi un tieši,lieliski salikti,lai cilvēks,kurš vēlas kaut ko sevī mainīt,tos saprastu.
Ganga,, 2012-02-19, 11:59 :   19.02.2012,11:47,patiesi,un vienkārši vārdi kas dziedina un atbrīvo.
Atlaižot brīvībā katru vienu,par kuru esmu atbildīga.
OM
LUULE VIILMA ATLEGAS, 2012-10-01, 08:38 :   KOROTECKIE.COM
anonims , 2015-11-07, 18:52 :   depresija ir beigas

anonims , 2015-11-07, 18:54 :   neredzu dzivesjegu sava dzive visam beigas

Dzejnieks, 2015-12-23, 08:56 :   Ticiet tam ko jutat! Miliet Sevi, Piedodiet par visu ne to labako.
Gaisuss un priekpilnus svetkus :-)


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2023.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv