DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

"Ne vējš, ne karogs"

(Rīga, 1991., "Avots")
Šo grāmatiņu ieteica izlasīt pasniedzējs Vilnis Detlovs. Un tiešām, šie dzenbudisma pastāstiņi un tajos ietvertās līdzības un asociācijas Austrumu domāšanas garā ļauj paskatīties uz dzīvi no citas puses un šo to pārdomāt. Interesanti, katrā ziņā. Citātam te ieliku savu mīļāko gabaliņu no šīs grāmatas (20.lpp.->).
 

Līdzība

Kādā sūtrā Buda stāsta šādu līdzību.
Viens vīrs, šķērsodams lauku, uzdūrās tīģerim. Viņš metās bēgt, bet tīģeris sekoja pa pēdām. Pieskrējis pie kraujas, vīrs satvēra savvaļas vīnogulāja sakni un pārmetās pāri kraujas malai. Tīģeris no augšas ošņājās pēc viņa. Trīcēdams vīrs paskatījās lejup, kur ieraudzīja vēl vienu tīģeri, kas gaidīja apakšā. Tikai vīnogulājs turēja vīru.
Divas peles, viena balta, otra melna, mazpamazām iesāka grauzt vīnogulāju. Netālu no sevis vīrs ieraudzīja sulīgu zemeni. Ar vienu roku turēdamies pie vīnogulāja, viņš ar otru noplūca zemeni. Ak, cik salda bija zemene!

Komentāri:
Teiksma, 2012-03-11, 02:30 :   Svarīgs ir tikai šis mirklis! Tā ir visa mūsu dzīve! Tāpēc droši stiepies pēc zemenes, pat ja tā būs pēdējā, tad tak tomēr būsi viņu izbaudījis!


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv