DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Paulu Koelju "Alķīmiķis"


(Rīga, 1998., Jāņa Rozes apgāds).
Grāmatiņa it kā ļoti vienkārša, viegli izlasāma, ar it kā vienkāršu sižetu, taču sevī ietver ļoti daudz vērtīgu domu, kas tiek atkārtoti uzsvērtas un atgādinātas. Grāmatiņa rada īpašu noskaņu.
Citātos centīšos atspoguļot tieši šīs vērtīgās domas. Kā tās tiek izmantotas sižetā - jālasa katram pašam. Grāmatiņa patiesi jauka.

(33.lpp.->) Pasaules dvēseli baro cilvēku laime. un arī to nelaime, ļaunums vai skaudība. Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu.
(35.lpp.->) Ja tu sāksi apsolīt to, kas tev vēl nepieder, zudīs vēlme turpināt cīņu, lai to iegūtu.
(42lpp.->) "Laimes noslēpums ir redzēt visus pasaules brīnumus un nekad neaizmirst par eļļas pilieniem tējkarotē" (citāta labākai izpratnei jālasa grāmata!)
(68.lpp.->) Tagad es esmu sapratis: ja mēs nepieņemam Likteņa dāvanas, tās pārtop lāstā.
(88.lpp.->) Mēs baiļojamies zaudēt to, kas mums ir, vienalga, vai tā būtu dzīvība, manta vai īpašums. Bet šīs bailes izgaist, kad saprotam, ka pasaules vēsture un mūsu dzīvesstāsti ir rakstīti ar vienu roku.
(97.lpp.->) Es esmu dzīvs (..). Ēdot es domāju tikai par ēšanu. Pārgājiena laikā mani saista tikai ceļš. Un, ja gadīsies mesties cīņā, tad šī diena būs tikpat laba nāvei kā jebkura cita. Jo es nedzīvoju ne pagātnē, ne nākotnē. Mani nodarbina tikai tagadne. Ja tu vienmēr spēsi sakopot domas uz to, kas notiek pašreiz, tu būsi laimīgs cilvēks. (..) Dzīve tev liksies kā svinības, jo dzīve - tas ir brīdis, ko mēs izdzīvojam šobrīd.
(101.lpp.->) Alķīmiķim bija tikai viens izskaidrojums: mutiski šīs ziņas nodeva tālāk tāpēc, ka tās pauda dzīves būtību, un to nevarēja iesprostot nedz bildēs, nedz rakstītā vārdā.
Jo cilvēki ļaujas bilžu un vārdu burvībai un galu galā aizmirst Pasaules valodu.
(107.lpp.->) Vecāki un vecvecāki viņam bija vēlējuši iemīlēties, bet pirms apsolīšanās iemīļoto labi iepazīt. Varbūt cilvēki, kas šādi domāja, nemaz nespēj iemācīties Pasaules valodu. Ja tu to proti, nav grūti saprast, ka pasaulē ir cilvēks, kas tevi gaida (..). Un, kad šādi cilvēki satiek viens otru (..) viņiem ir tikai šis brīdis un neticama pārliecība, ka viss zem šīs saules tapis rakstīts ar vienu un to pašu roku.
(114.lpp.->) Viņš zināja, ka ikviena lieta zemes virsū var pastāstīt par jebkuru citu lietu. Dažam pietika atvērt grāmatu vienalga kādā lappusē vai ieskatīties cilvēka plaukstā, citam labāk veicās ar kārts atsegšanu vai putna lidojuma novērošanu. (..) Patiesībā ne jau šī lietas pašas par sevi kaut ko atklāja; tie bija cilvēki, kas, lūkodamies uz apkārtējām lietām, atklāja Pasaules dvēseles noslēpumus.
(117.lpp.->) Bet Dievs ļoti reti atklāj nākotni. Turklāt Viņš to dara tikai vienā gadījumā: ja nākotne bijusi uzrakstīta tā, lai taptu grozīta.
(130.lpp.->)- Vai tad vīns šeit nav aizliegts? - aitu gans gribēja zināt.
- Ne jau tas, kas ienāk pa cilvēka muti, ir ļaunums, - alķīmiķis attrauca, - bet gan tas, kas iznāk pa to laukā.
(135.lpp.->) Tev jāielāgo, ka mīlestība nekad neliedz cilvēkam sekot savam Liktenim. Ja viņš pamet savus pūliņus, tas nozīmē, ka mīlestība nav bijusi īsta... Tāda, kas runā Pasaules valodā.
(145.lpp.->) Pasaki savai sirdij, ka bailes no ciešanām ir sliktākas par pašām ciešanām. Un ka vēl neviena sirds nav cietusi, kad tā devusies meklēt savu sapņu piepildījumu. Jo ik sekunde šajos meklējumos ir saredzēšanās mirklis ar Dievu un mūžību.
(146.lpp.->) "Ikvienu uz zemes gaida viņa bagātības," sacīja viņa sirds. "Mēs, cilvēku sirdis, reti par tām runājam, jo cilvēki vairs nevēlas doties tās meklēt. Par bagātībām mēs stāstām tikai bērniem. Vēlāk mēs vienkārši ļaujam dzīvei ritēt savu gaitu pretim izraudzītajai nolemtībai."
(147.lpp.->) Ikviena meklēšana sākas ar iesācēja veiksmi. Un ikviena meklēšana beidzas ar uzvarētāja bargu pārbaudi.
(157.lpp.->) Ja cilvēks dzīvo, izdzīvodams savu likteni, viņa rīcībā ir viss nepieciešamais. Tikai viena lieta sapni spēj padarīt par nesasniedzamu: bailes no neizdošanās. (..)
Nāves draudi parasti liek cilvēkiem pievērst lielāku vērību savai dzīvei.
(166.lpp.->) Mīlestība ir spēks, kas pārveido un uzlabo Pasaules dvēseli. Kad es pirmoreiz izlauzos līdz tai, man likās, ka Pasaules dvēsele ir pati pilnība. Taču vēlāk es ieraudzīju, ka tā līdzinās citām radības formām un tai ir pašai savas kaislības un cīniņi. Tie esam mēs, kas baro Pasaules dvēseli, un pasaule kļūs labāka vai sliktāka atkarībā no tā, kādi būsim mēs. Un te parādās mīlestības spēka lielā nozīme. Jo iemīlējušies mēs vienmēr cenšamies būt labāki nekā esam.
(171.lpp.->) - Bet šī samaksa krietni pārsniedz manu devīgumu, - mūks iebilda.
- Tā nerunā! Varbūt dzīve noklausās un nākamreiz iedos tev daudz mazāk.
(172.lpp.->) Es esmu vecs, māņticīgs arābs, un es ticu mūsu parunām. Vienā no tām sacīts: "Kas notiek vienreiz, nekad nevar notikt otrreiz. Bet, kas notiek divreiz, nešaubīgi notiks trešoreiz."

Komentāri:
Lelde, 2010-06-19, 16:12 :   Vai esi lasījusi Paulu Koelju "11 minūtes"? Ja vēl nē, tad noteikti ieteiktu izlasīt! Personīgi mani šī grāmata tā neaizrāva kā manis minētā.
elita, 2010-07-25, 11:07 :   Es tišām esmu ļoti laimīga,PALDIES!
perlite, 2010-08-29, 13:29 :   Jauki,ta parlasit,svarigako domu perles...Paldies jums!
ezo-teo, 2010-10-24, 15:30 :   "Kas notiek vienreiz, nekad nevar notikt otrreiz. Bet, kas notiek divreiz, nešaubīgi notiks trešoreiz."

Es brinos, ka gan cilveki var tam ticet? Visuma, nekas 3x nenotiek, jo viss, kas notiek- notiek parskaitli.
B.B., 2010-11-05, 09:12 :   PALDIES-par iespēju baudīt šīs grāmatas vērtības gatavu citātu veidā!Paldies!
jecis, 2012-01-30, 21:49 :   Ja viss notiek pārskaitlī tad kāpēc specīgākie ir tieši neparskaitļi. piemēram 1; 3; 7. ??
Izņēmumi no noteikumiem tikai apstiprina noteikumu esamību.
Elmaars, 2012-02-26, 13:08 :   Mani arii iedvesmo P.K.

Teiksma, 2012-03-11, 03:09 :   Pat neraugoties uz to, ka grāmata tiešām uzrakstīta ļoti primitīviem izteiksmes līdzekļiem, tā tomēr ir perfekta!(varbūt tieši tāpēc). Tur ir pats pamats! Paldies! Citāti jauki.
Agija, 2013-04-21, 09:19 :   Burvīgs autors un viņa grāmatas...arī Alķīmiķis...
DIEVINU!!!
Es arī visas lasītās grāmatas konspektēju...


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv