DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Stīvens Hokings "Īsi par laika vēsturi"

(Rīga, 1997., "Madris")
Autors ir interesanta personība - lai arī smagi slims, viņš turpina darboties teorētiskās fizikas laukā. Viņa grāmata "Īsi par laika vēsturi" pietiekami vienkāršā valodā ar saistošiem piemēriem izklāsta būtiskākos fizikas atklājumus kopš mūsu civilizācijas pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.
Ļoti saistoša lasāmviela katram, kas interesējas, kāpēc mūsu pasaule ir tāda, kāda tā ir; kas ir telpa un laiks.
Ieskatam nelieli citātiņi no grāmatas.

(142.lpp.->) Ikdienas dzīvē tomēr eksistē milzīga atšķirība starp virzīšanos laikā uz priekšu un atpakaļ. Iedomājieties, ka no galda nokrīt un saplīst lauskās krūze ar ūdeni. Ja šo kritienu uzņemsiet filmā, tad, to skatoties, uzreiz būs skaidrs, vai lente tiek griezta uz priekšu vai atpakaļ. Ja lenti griezīsim atpakaļ, tad redzēsim, kā uz grīdas izmētātās lauskas savāksies kopā, izveidojot veselu krūzīti, kas pēc tam uzlēks uz galda. Jūs varēsiet droši apgalvot, ka lente tiek griezta atpakaļ, jo ikdienas dzīvē tā nenotiek. Citādi jau būtu jāslēdz visas trauku rūpnīcas.
Lai izskaidrotu, kāpēc saplēstas krūzes nekad veselā veidā neatgriežas atpakaļ uz galda, parasti tiek norādīts, ka tas būtu pretrunā ar otro termodinamikas likumu. Šis likums postulē, ka katrā slēgtā sistēmā nekārtība jeb entropija laika gaitā vienmēr pieaug. Citiem vārdien sakot, tas skan gandrīz kā Mērfija likums: mūsu pasaulē viss notiek ne tā, kā vajadzētu. Ja vesela krūzīte atrodas uz galda, tad tas ir stāvoklis ar augstu kārtību, bet, ja tā ir saplēsta un lauskas izmētātas pa grīdu, tad tas ir nesakārtots stāvoklis. Nav grūti noiet ceļu no veselas krūzes uz galda pagātnē līdz saplēstai krūzei uz grīdas nākotnē, taču pretēja notikumu gaita nav iespējama.
(146.lpp.->) Bet kas notiktu, ja Visums beigtu izplesties un sāktu sarauties? (..) Vai nekārtība sāktu laika gaitā samazināties? Tiem cilvēkiem, kuriem laimētos piedzīvot pāreju no izplešanās uz saraušanās fāzi, pavērtos visfantastiskākās iespējas. Varbūt viņi varētu novērot, kā saplēstu krūzīšu lauskas atkal savācas kopā, izveidojot veselas krūzītes, kas uzlēktu atpakaļ uz galda? Iespējams, ka viņi varētu arī atcerēties rītdienas akciju kursus un vinnēt biržā.

Komentāri:
Ruta, 2012-07-25, 12:00 :   Lai Dievs dod spēku un izturību šim cilvēkam!
andrejs, 2012-08-01, 17:47 :   izcils cilveks un zinatnieks.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv