DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Sergejs Lazarevs, atbildes serverī.


Te būs nedaudzas, manuprāt, interesantākās S.Lazareva atbildes uz serverī www.lazarev.ru 2000., 2001.g. uzdotajiem jautājumiem /tulkojums mans/.

No 30.11.00. atbildēm.
- Visiem, kas nāk uz manām uzstāšanām un pēc tam izjūt uz savas ādas dažādas problēmas, varu atbildēt sekojošo: mana informācija kalpo kā katalizators, notiek tīrīšana, iznāk netīrumi no visdziļākajiem slāņiem: no pēctečiem, no iepriekšējām dzīvēm. Tāpēc iepazīšanās ar manu informāciju bez vēlmes ar sevi strādāt var izraisīt strauju veselības pasliktināšanos. Savās grāmatās es brīdinu - pirms sākt lasīt grāmatu, vispirms iemācieties citiem piedot, iekšēji mēģiniet mainīties, esiet tam gatavi, un kad grāmata jūs ārstēs, šī informācija jums palīdzēs mainīties un tikt galā ar problēmām. (..) Tātad, pēc visa spriežot, jebkāda pasliktināšanās, kas saistīta ar pievēršanos šai informācijai, ir dziļas tīrīšanās rezultāts. Te nepieciešams mainīties lielos mērogos, strādāt ar sevi, lūgt par pēctečiem.
2000-11-13 09:53:38 Ina
Indiešu filozofijā, lai atbrīvotos no visām zemes dzīves pieķeršanām, piedāvā atteikties no visām laicīgajām vēlmēm. Bībelē iespējams atrast tam pretējo: klauvējiet un jums taps atvērts, lūdziet, un jums taps dots. Ja iespējams, izsakiet savu viedokli šajā sakarā. Tāpat pakomentējiet Jūsu attieksmi pret indiešu avatāru Satju Sai Baba. Paldies.

- Sākumā cilvēks mēģina atteikties no dzīves un no visa, kas ar to saistīts. Tad viņš sāk skatīties uz šo dzīvi un uzmanīgi tajā iegremdēties. Tad viņš mācās, kā šai dzīvē peldēt un būt laimīgam. Kad cilvēks ir vājš, viņš baidās līst ūdenī, kad kļūst mazliet stiprāks, tad mēģina iegremdēties, bet ļoti uzmanīgi; kad viņš ir jau iemācījies, tad mierīgi peld un gūst baudu.
Indiešu filozofija aicina iznīcināt vēlmes un atteikties no tām, bībele saka, ka no vēlmēm nevajag kaunēties, tās jāmāk pārvarēt un no tām nevajag būt atkarīgam. Skatoties no mana viedokļa, pareizo ievirzi deva tieši sākotnējā kristietība. Kad cilvēkam tieksme uz dievišķo ir lielāka nekā uz cilvēcisko, tad viņa vēlmes ir dabiskas un tās neiznīcina viņa dvēseli, un tad vēlmju realizācija ir gan cilvēciskā, gan dievišķā attīstība vienlaikus.
Kas attiecas uz indiešu avatāru: šobrīd pasaulē norisinās rietumu un austrumu filozofijas apvienošanās. Rietumu - tā ir analīze, tās ir spējas nonākt pie dieva, ne vien atslēdzot vēlmes un apziņu, bet arī saglabājot vēlmes un apziņu. Un, lūk, šis apvienojums arī dod to jauno impulsu attīstībai un lielas iespējas dievišķās mīlestības uzkrāšanai. Sai Baba ir tikai austrumu ceļš. Nepieciešams atteikties no apziņas, nepieciešams atteikties no visa, pakļauties viņam un, pieslēdzoties viņa stāvokļiem, iziet uz dievišķo. Bet vienā un tai pašā upē divreiz iekāpt nevar.

No 9.12.00. atbildēm.
2000-12-08 18:55:59 Anna
Kāds ir pedofilijas cēlonis un vai iespējams cilvēkam to pārvarēt?

- Bērns, meitenīte - tas ir jaunības, tās turpinājuma un uzplaukuma simbols. Pedofilija - tā ir paaugstināta koncentrēšanās uz dzīvi, tās turpinājumu, tā ir atkarība no vēlmēm, greizsirdība utt. Pedofilija un homoseksuālisms pamatos ir līdzīgi. Pedofilija rodas kā seksuālas laimes, ģimenes, dzīves un tās turpinājuma pielūgšanas rezultāts. To pārvarēt iespējams ar badošanos, lūgšanām, gavēni; piedodot tiem, kuri nodevuši, krāpuši, apvainojuši; saglabājot mīlestību, kad tiek izpostīta dzīve un vēlmes.
2000-12-08 18:18:50 Igors
(..) Un vēl, ļoti gribētos dzirdēt Jūsu viedokli par V.Megrē "Anastasiju" (kā man liekas, viena no nedaudzajām mūsdienu grāmatām, kas pēc izlasīšanas atstāj gaišas domas un jūtas)

- Cilvēce vienmēr ir sapņojusi par gaišu nākotni, par ideāliem ļaudīm, par ideālām valstīm. Tām vietām, kur nav agresijas, nav netīrumu, viss tīrs un gaišs. Viena no tādām globālām cerībām ir komunisms. Sabiedrība, kurā visi cilvēki mīl viens otru, dalās viens ar otru utt. Bet iekšējā orientācija ne uz mīlestību, bet uz cilvēcisko laimi. Pēc enerģētikas "Anastasija" līdzīga visiem marksisma un komunisma klasiķu sacerējumiem. Zemapziņas agresija grāmatai - ap 900 vienībām. Skaista pasaka, kāda, manuprāt, ir arī Megre grāmata "Anastasija", sākumā rada prieka sajūtu, bet vēlāk rūgtumu.
2000-12-07 18:57:07 Jūlijs
Lai nesaslimtu, cilvēku potē. Vai tas viņa dvēselei nenodara ļaunu un vai tāpēc nenotiek pārlieka pieķeršanās dzīvei?

- Dabai ir savi attīstības mehānismi, cilvēkiem savi mehānismi, lai adaptētos. Pote ir slimības modelēšana un tā palīdz cilvēkam pārvarēt atkarību. Slimība atbrīvo cilvēku, pote arī atbrīvo, tikai tādās dozās, kas nav dzīvībai bīstamas. Tāpat kā tāpēc, lai ilgi badotos, cilvēks sākumā pabadojas tikai 1 vai 3 dienas, lai organisms pierastu pie šāda stāvokļa. Tāpēc manā skatījumā, un arī diagnostika to rāda, potes nekādu ļaunumu nenodara.
2000-12-05 13:24:50 Ludmila
(..) Daudzi dalībnieki saka, ka nodarbību rezultātā izjutuši agresiju, un pat sākuši šaubīties par savu seksuālo orientāciju. It kā ne jau sekta, bet psiholoģiskais treniņš, (..)

- Lieta tāda, ka nav jau obligāti jābūt sektai, lai nodarītu ļaunumu cilvēka garīgajam stāvoklim un viņa dvēselei. (..) Saprotiet, ka pat psihologi, kas sasnieguši augstu līmeni, mācoties tikai no oficiālām grāmatām, var radīt problēmas. Es biju uz pieņemšanu pie psihologa asociācijā, kas nodarbojas ar ģimeņu jautājumiem. Tur taču lielākā daļa speciālistu ir šķīrušies. Kāpēc? Tāpēc, ka iejaukšanās cilvēka dvēselē tikai merkantilu apsvērumu dēļ: uzlabot likteni, uzlabot veselību - tā ir maģija, turklāt sliktākā no maģijām. Maģija no lūgšanas atšķiras ar to, ka cilvēks, kas nodarbojas ar maģiju, arī lūdz, bet lūgšanas rezultātā grib panākt jūtamus rezultātus pēc iespējas ātrāk. Daudzas psiholoģiskās tehnikas Rietumos ir cieši piesaistītas rezultātam. (..) Tā ka rietumu tehnikas ir visai merkantilas, un es ar tām pārlieku neaizrautos.
2000-12-03 15:51:11 Kočetkovs Ivans
Cienījamais Sergej Nikolajevič! Ko jūs domājat attiecībā par labo un ļauno? No jūsu grāmatām gribot negribot rodas secinājums, ka jums tādi jēdzieni vispār neeksistē.

- Zaķim ir viena saprašana par labo un ļauno, vilkam - cita. Katram cilvēkam ir sava saprašana par labo un ļauno, kas kaut kādā veidā atkarīga no viņa personības, tomēr ir arī vispārcilvēciski pieņēmumi par labo un ļauno, kas saistīti ar cilvēku grupu morāli un tikumību, ir dievišķās mīlestības un ar to saistītie jēdzieni. Lūk, un dievišķā mīlestība pastāvīgi mainīs mūsu pieņēmumus par morālo un tikumīgo, mūsu pieņēmumus par labo un ļauno. Tāpēc eksistē labais un ļaunais, taču tie nav absolūti jēdzieni, kā to daudzi iedomājas.

No 15.12.00. atbildēm.
2000-12-14 16:04:28 Petrovs Dmitrijs (Maskava)
Sergej Nikolajevič! Atbildiet nemelojot! Kā jūs izturaties pret zagšanu? Es labi saprotu, ka tas attiecas uz tēmu par vēlmēm. (..) Man liekas, lai ar ko arī cilvēks lai nenodarbotos, viņa galvenais uzdevums ir saglabāt mīlestību, bet darbs katram ir savs, un profesionāls zaglis ir tikai un vienīgi profesija! Galvenais, nekļūt augstprātīgam, nestādīt sevi augstāk par sētnieku vai melnstrādnieku, dabiski, vienmēr un visur saglabājot mīlestību un labsirdību! Ja man nav taisnība, cerams palabosiet. Ar cieņu.

- Algots slepkava arī var mēģināt saglabāt mīlestību un labsirdību, tomēr problēmas viņa pēctečiem būs tā kā tā. (..)
Cilvēku tikumības un kārtības likumi radušies no mīlestības un to ievērošana ļauj mums saglabāt mīlestību. Profesionāls zaglis par tādu kļūst sava likteņa dēļ un viņa labsirdība palīdz pareizi izvēlēties upuri. T.i., eksistē cilvēks, kuram naudas zaudēšana var glābt viņa (cilvēka) dzīvību. Te profesionāls zaglis dod labumu, taču, lai nesasmērētu savu dvēseli, zaglim būtu jābūt svētajam. Es tādus zagļus redzējis neesmu, tātad problēmas viņiem tā kā tā parādīsies.
Tā ka, ja cilvēks zog tāpēc, ka par tādu viņu padarījis liktenis, tas ir viens, ja cilvēks zog, tāpēc ka apskauž bagātākus, tas ir kas cits, tas ir jau sociālisms. Ja cilvēks zog, jo negrib dzīvot pagrabā, tāpēc ka viņš slikti dzīvo, tad viņš nav spējīgs sirdī saglabāt mīlestību, tāpēc ka motivācija nav mīlestība, bet gan labklājība.
(..) Grāmatās esmu rakstījis par to, ka, ja valsts padara cilvēku par noziedznieku un piespiež nemaksāt nodokļus, tad īpašu pārkāpumu te nav. Bet ja jūs atņemat otram, lai uz tā rēķina pats kļūtu bagātāks, tad te jau ir liels pārkāpums. Viens cilvēks nogalina kaujā, - kareivis, kas izpilda pienākumu. Viņa dvēsele paliek tīra. Otrs nogalina greizsirdības, skopuma, vai varbūt tikai tādēļ, lai pārliecinātos, ka spēj to izdarīt. Tā ir pavisam cita lieta.
Tāpēc ļoti svarīgi ir tas, uz kā jūs balstāties, kāds ir jūsu mērķis. Jūsu mērķis noteiks jūsu rīcību. Ja jūsu mērķis ir saglabāt sirdī mīlestību, tad jūs neapzagsiet kaimiņu tikai tāpēc, ka tas ir par jums bagātāks, bet mēģināsiet savest sevi kārtībā. Lai jūsu rīcība būtu pareiza, pirms tam vajag kārtīgi apdomāt, kas ir tās pamatā.
2000-12-14 15:36:40 Petrovs Dmitrijs (Maskava)
Godājamais S.N. Kādā no pēdējām Jūsu uzstāšanās reizēm Jūs izmetāt frāzi: (precīzi neatceros, bet doma tāda) Katrs cilvēks, kas izdarījis pārkāpumu attiecībā pret mīlestību, lai kāds pārkāpums tas arī nebūtu, drīz par to samaksās ar savu veselību vai dzīvību. Vai tiešām tas notiek tik ātri, jūs taču agrāk runājāt, ka jānotiek uzkrāšanās procesam. Kāpēc daudziem cilvēkiem izdodas nodzīvot visu dzīvi bez rūpēm un problēmām, lai arī viņi darbojas pretēji visiem jūsu likumiem?

- Es vēroju tos ļaudis, kas izdara pārkāpumus attiecībā pret mani vai pret citiem. Daudziem no viņiem klājas pietiekami labi, lai arī viņu lauks nav izcils, tā ka tās lietas nenotiek gluži mēneša laikā. Viss atkarīgs no tā, cik daudz jūs esat no cilvēkiem novērsušies. Ja jūs iemīlējāties un samīdījāt savas jūtas tāpēc, ka nespējāt paciest aizvainojumus, tad aptuveni pēc pusgada - diviem gadiem jūs pazaudēsiet gan veselību, gan dzīvību. Ja jūs slikti pret kādu izturējāties, viņa vai savā sirdī nomācot mīlestību, lai kādu apmānītu (jo lai kādu apmānītu, vajag no viņa novērsties, bieži tā arī notiek); lai kādam atņemtu naudu, ir jānomāc pret viņu mīlestība. Šajā gadījumā vēl 7 - 10 gadus var nejust problēmu tuvošanos. Reizēm problēmas var parādīties pēc 20 gadiem. Tiesa, pēdējā laikā notiek visu procesu pāatrināšanās un es nevaru sastādīt tabulu ar to, pēc cik ilga laika pārkāpums pārvērtīsies slimībā. Vienkārši fiksēju, ka paātrinājums notiek.
2000-12-14 12:52:34 Juļa
Godājamais SN! Ko nozīmē "slēptās" zemādas slimības uz sejas? (..) Uz sejas paliek "rētas" tādu kā bedrīšu veidā. T.i., nevar viennozīmīgi teikt, ka cilvēks slimotu ar kādām ādas slimībām, bet arī par gludu un tīru ādu nenosauksi.

- Kad vīrietis noveco un viņa seja kļūst nesmuka, stress ir daudz mazāks, nekā tad, ja noveco sieviete. Kad skaista sieviete noveco un viņas seja mainās, stress ir vēl lielāks. Jo skaistāka sieviete, jo sāpīgāk tiek uztverta skaistuma un jaunības zaudēšana... Kāpēc daba sievietei radījusi tik lielu atšķirību starp jaunību un vecumu? Tāpēc, ka sievietei vairāk nepieciešami pazemojumi attiecībā uz vēlmju piepildījumu. Mūsu seja saistīta ar vēlmēm. T.i., seja ir kā preču zīme, lai iepazītos, kas nozīmē iespēju laist pasaulē bērnus. Ja nenotiks jūtu un vēlmju destabilizācija, tad var notikt mīlestības vēlmju izzušana un attīstības apstāšanās. Tāpēc, jo spēcīgāki pārdzīvojumi, satricinājumi, jo lielāka koncentrācija uz mīlestību. Ja sieviete nespēj saglabāt mīlestību, kad tiek pazemotas viņas vēlmes, teiksim, aizvainojums, nodevība, krāpšana no mīļotā vīrieša puses, tad viņai palīdz ar sejas pazemošanu. Var ciest arī zobi, āda utt. utt.
2000-12-13 23:43:11
Kādos gadījumos mīļoto cilvēku dod tādu, ka ar viņu sazinies tikai pa internetu?

- Kad vēlme krietni pārsniedz mīlestību, saziņas iespējām jābūt ierobežotām.

No 1.01.01. atbildēm.
2000-12-26 16:41:26 Van
Sergej Nikolajevič, atļaujiet pavisam īsi: kā atšķirt elementāru slinkumu no blokādes? Vai arī tāda vispār nav - elementāra SLINKUMA?

- Ja slinkums ir kā nevēlēšanās būt atkarīgam no darba, atbildības sajūtas, principiem, iekšējas spriedzes - tas ir viens. Ja slinkums ir kā atkarība no komforta pilna miera - tas ir kas cits. T.i., ja jūsu slinkums ir kādas atkarības rezultāts - tas vairs nav bīstams.
2000-12-26 10:07:33 Jevgēnijs
Labdien, Sergej Nikolajevič! Sakiet lūdzu, kā sabiedrību kopumā ietekmē oficiāla atļauja lietot narkotikas un brīva to tirdzniecība (piemērs Holande)? Paldies.

- Es domāju, tas varētu novest pie sabiedrības sterilizācijas. Brīvi lietot narkotikas var cilvēks, kas iekšēji ir atbrīvojies no daudziem atkarības momentiem. Bet Rietumos tā nav. Tātad brīva narkotiku tirdzniecība - tā ir vēl lielāka atkarība. Atkarība no naudas un stresiem tiek nomainīta ar atkarību no narkotikām. Manuprāt, tā ir kolektīvā pašnāvība.
2000-12-25 11:17:39 Oksana
Godātais Sergej Nikolajevič! Kāda ir jūsu attieksme pret Lobsanga Rampas grāmatām? Vai jūs atbalstāt astrālos lidojumus? Paldies.

- Es lasīju pirmo grāmatu, un man tā patika, pārējās grāmatas gribētu izlasīt tuvākajā laikā. Tehnikas, kas tur aprakstītas, neesmu praktizējis un nevaru šobrīd par tām runāt pietiekami kompetenti. Bet es zinu vienu. Daudzi sāk aizrauties ar tehnikām, aizmirstot, ka pirmāmkārtām jāsāk ar sevi. Es sapņoju par to, lai nodarbotos ar tehnikām, bet pagaidām neesmu iemācījies pilnībā savest kārtībā pats sevi, tāpēc uzskatu, ka man ar to nodarboties būtu par agru.
2000-12-22 17:44:17 Makss
Sergej Nikolajevič. Vai tā var būt: uzstādi mērķi - mīlestība uz Dievu, bet domā ar to mīlestību uz visu cilvēcisko? Un neaptver to, kā rezultātā - problēmas, un nav ne jausmas, no kā tās cēlušās!

- Ļoti daudz ir tādu, kas, lasot grāmatu, zemapziņā blēdās. Viņi gatavi lūgties, atkārtot, ka galvenais ir mīlestība uz Dievu, bet ar to vēlas veselību, labklājību, normālu ģimeni. Ir likums: mīlestība uz Dievu, ja tā pārņem visu tavu būtību, tā dod tev visu: jebkuru cilvēcisko laimi. Mīlestība uz Dievu ir izdevīga (..). Tāpēc cilvēks sāk ar izdevīgāko. Viņš saprot, ka mīlestība uz Dievu viņu glābj, aizsargā, dod veselību, glābj dzīvi viņa bērniem. Mēs visi esam dzīvnieki. Un sākam ar burkānu. Tikai tad, kad izejam cauri iegūto labumu periodam, mēs atskāršam, ka mīlestība uz Dievu - tā ir patiesā īstā laime, un vērtību sistēma mainās. Galvenais - pārāk ilgi neiestigt, neuzkavēties uz pirmā pakāpiena.
11.06.2001 00:51 Tatjana ..
- (..) Tāpēc netērējiet spēkus bailēm, stress rada enerģiju, tā var aiziet bailēm, bet var aiziet arī mīlestībai.

Komentāri:
Ilze, 2010-01-15, 17:33 :   Paldies!
Kristīne, 2010-07-04, 00:29 :   Paldies!
Paldies par paveikto darbu šeit.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2023.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv