DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

T.Lobsangs Rampa "Ārsts no Lhasas"

(Rīga, 1995., "Alberts XII")
Autors stāsta par savu dzīvi ārpus Tibetas - Ķīnā, Japānā. Rampa izcieš visšausmīgākās mokas, tiek sadistiski spīdzināts. Paralēli notikumu aprakstam autors izklāsta Tibetā gūto pieredzi, kā rīkoties un palīdzēt gan sev, gan citiem grūtās situācijās.
Grāmata saistoša gan no sižetiskā viedokļa, gan kā izglītojoša literatūra.

(185.lpp.->) Daudzi cilvēki ļoti nervozē pirms svarīgas tikšanās reizēm. Viņiem svīst rokas, bet dažreiz trīc ceļgali. Uztraukums vēl nevienam nav līdzējis, un ar to var tikt galā. Manu metodi var pielietot, piemēram, zobārsta uzgaidāmajā telpā.
Ieelpo caur degunu pēc iespējas dziļāk un aizturi elpu uz desmit sekundēm. Pēc tam lēni izelpo, pastāvīgi kontrolējot gaisa izplūdes ātrumu. Trīs vai četras reizes ieelpo kā parasti, bet pēc tam no jauna izdari dziļu ieelpu. Atkārto to trīs reizes tā, lai neviens no klātesoājiem neko nepamanītu. Galu galā tu atklāsi, ka pilnīgi valdi pār sevi. Sirdsklauves ir pārgājušas, un tagad Tu jūties daudz pārliecinātāks par sevi. Izejot no uzgaidāmās istabas, Tu jutīsi, ka esi pilnīgi sagatavojies vizītei. Ja nervozitāte tomēr atgriežas, vēl reizi vai divas dziļi ieelpo. Tas vienmēr ir viegli izdarāms sarunu biedra replikas laikā un palīdzēs atgūt zaudēto pašsavaldīšanos.
 

Komentāri:
Lasītājs, 2010-10-01, 19:34 :   Kādi būtu jūsu komentāri sakarā par tēmu no 143lpp līdz 151lpp?


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2024.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv