DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Ričards Bahs "Ilūzijas"

Šī grāmatiņa ir divtik mīļa kā pārējās. Tā tikusi caurlasīta reižu reizēm un citēta pat domās, lūkojoties debesīs, vai vienkārši tāpat - atbilstošā situācijā.
Grāmatiņas vēsture ir tāda, ka vispirms to man iedeva izlasīt uz A4 formāta lapām ar rakstāmmašīnu izdrukātā variantā (latviešu valodā).
Grāmatiņa iepatikās ne tikai man, bet arī manai māsai Lāsmai, kura burtiski momentā aizrāvās ar šo grāmatu.
Drukātajā grāmatas variantā nereti sastapāmies ar neveikliem latviešu valodas teikumiem; tik burvīgu grāmatu gribējās redzēt arī veiksmīgākā latviešu valodas tulkojumā.
Un mana māsa naski ķērās pie darba, visas "Ilūzijas" savadot datorā. Kad nu viņa bija veikusi šo grandiozo darbu, man nekas cits neatlika, kā palīdzēt izkoriģēt negludākos latviešu valodas teikumus. Tādējādi grāmata tika atkal un atkal pārlasīta un labota, un atkal pārlasīta. Galu galā, šķiet, izdevies neslikts variants, un mēs ar prieku to piedāvājam jebkuram, kurš arī vēlas izbaudīt šo brīnišķīgo grāmatiņu latviešu valodā.
Grāmata ir saistoša gan kā daiļliteratūra, gan parāda pasauli ezotēriskajā skatījumā. Tā ir no vienas puses kā pasaka, gan, no otras puses, ietver dziļas, vērtīgas domas un vienkārši interesantus un pārdomājamus domu graudus.
 • MS Word97; fontā "TimesNewRoman": Paņemt "Ilūzijas" (103,8K)

 • Priecāšos, ja kāds izmantos šo bezmaksas iespēju palasīt brīnišķīgu literatūru. Jābrīdina gan, ka ir gadījušies cilvēki, kuru sajūsma par "Ilūzijām" bijusi krietni piezemētāka..

   "Es neesmu pārliecināts, ka gribētu būt pilnīgs un pabeigts. Runājot par garlaicību,..."
   "Paskatieties uz debesīm," viņš teica. Sarunas temats mainījās tik spēji, ka es paraudzījos debesīs. Augstu virs mums pirmie mēness gaismas stari sudraboja malas izklīdinātiem spalvu mākoņiem.
   "Skaistas debesis," es teicu.
   "Vai šīs debesis ir pilnīgas?"
   "Nu, debesis vienmēr ir pilnīgas, Don."
   "Vai jūs man gribat teikt, ka debesis, lai arī tās ir mainīgas katru sekundi, tomēr allaž ir nobeigtas un pilnīgas?"
   "Redzat, kāds esmu gudrinieks. Jā!"
   "Un jūra vienmēr ir pilnīga un vienlaikus arī nepārtraukti mainīga," viņš sacīja. "Ja pilnība ir stagnācija, tad debesis ir purvs! Un Esamība diezin vai būtu purva radījums."
   "Diez vai ir purva radījums," es izklaidīgi izlaboju. "Pilnīgs un nepārtraukti mainīgs. Jā. To es pieņemu."

  Komentāri:
  dizains@annija.com, 2010-02-26, 01:10 :   mīļā, paldies. arī man "ilūzijas" ir kā mazā bībelīte, pati mīļākā. no viņas sākās mans "alternatīais" dzīves gājiens. jūtu siltas un mīlošas enerģijas.
  lai burvīgs 2010. un pārējais!
  Si, 2010-05-15, 16:48 :   paldies par iespēju atkal būt kopā ar šo brīnišķo darbu.
  perlite, 2010-08-29, 13:22 :   Paldies,ka esat!Sodien pirmoreizi atklaju so lapu!Vel vakar noputos par domu,kur ir mani domubiedri,kuriem ir zinams Alkimikis,Kaija Dzonatans,Kur ir tie,kuri zin par tautinu zem udens,par Donu Simodu.Un burvigais stasts tilts pari muzibai!Re kur manas sidraba kaijas....Lai jums viss izdodas...


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:

  Komentārs par šo tēmu:

   

  (c) Julita, 2008.- 2023.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv