DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Man nozīmīga literatūra

 

Lūle Vīlma "Piedodu sev. Doties tālāk."

(Rīga, 1999., "Kantri Nams")
Šī ir otrā no vairākām autores grāmatām, kas tulkota arī latviski. Tā satur igauņu varianta 2. grāmatas I daļu.
Grāmatā autores turpina 1.grāmatā iesākto tēmu, sākumā īsumā atkārtojot galveno.
Tālāk ļoti daudz tiek runāts par bailēm, to rašanās cēloņiem, kā tās atbrīvot. Par to, kā iemācīties pareizi piedot. Par "labajiem" un "sliktajiem" cilvēkiem, kas patiesībā ir ļoti nosacīti. Tāpat grāmatā runāts par ģimenes nozīmi, kā bērni ietekmējas no vecākiem, kā vecāki ietekmē bērnus utml.
Grāmatas beigās interesanti parādīts, kā mūsu iecienītā barība atklāj mūsu stresus, no šīs nodaļas liela daļa arī citēta.

(79.,82.,83.lpp.->) Tēvs simboliski ir bērna skelets. Kāda ir tēva dvēsele, tāds ir mans skelets. Tēvs ir manas fiziskās pasaules balsts. (..)
Māte simbolizē bērna mīkstos audus. Kāda ir mātes daba, tādi ir bērna mīkstie audi.
Iztēlojieties ceļu, pa kuru cits aiz cita iet trīs ceļinieki - vīrietis, sieviete, bērns. Tas ir mans gars, dvēsele un ķermenis.(..)
Tēvs - galva, māte - kakls, bērns - ķermenis.
(89.lpp.->) Personisko niecīgo kļūdu sekas skars jūs.
Personisko lielo kļūdu sekas tiks jūsu bērniem, lai mācību stunda būtu bargāka.
Vissmagāko kļūdu sekas mantos jūsu mazbērni, lai dzīves mācību stunda būtu sevišķi sāpīga.(..)
(136.,138.lpp.->) Kas ir tuvredzīgs, tas baidās lūkoties tālumā. Viņš baidās no nākotnes, un tas izraisa īgnumu un dusmas.(..) Kas ir tālredzīgs, tas pārspīlē savus labos nolūkus. Viņš grib tālu redzēt, citiem vārdiem, grib dabūt daudz un uzreiz, bet nevēlas saskatīt mazo.(..) Kas pasaulē saskata tikai slikto un visu sev apkārt rasina asarām, negribēdams redzēt briesmīgo dzīvi, tam reiz jākļūst aklam.
(161.lpp.->) Kas pārvarējis bailes, tas iemācījies peldēt. Kas atbrīvojies no bailēm, tas iemācījies nirt.
(182.lpp.->) Katrā cilvēkā ir 49% sliktā un 51% labā. Visos bez izņēmuma, citādi mēs nebūtu cilvēki.(..)
(186.lpp.->) Dusmas padara cilvēku resnu. Bailes dara cilvēku tievu.
(225.lpp.->) Apetītie ietver informāciju, kas jūsos notiek, un šī informācija ir vienkārša:
Ja jums kārojas kaut kas skābs, piebarot nepieciešams jūsu vainas izjūtu. Ja jūs neatbrīvosiet vainas izjūtu un turpināsies uzklupt visam skābajam, pienāks brīdis, kad vainas izjūta pieaugs līdz milzu apmēriem, kļūs nāvējoši bīstama, bet jūs pats kļūsiet par apvainotāju. Jums vairs negribēsies skābu, bet gan saldu ēdmaņu.
Ja jūtat nepārvaramu kāri pēc saldā, jūsos iemājojušas lielas bailes. Tās nepieciešams piebarot. Saldumu lietošana izraisa patīkamu mieru. (..) Kas pārlieku aizraujas ar saldumu ēšanu, tas audzē savas bailes.
Kārums pēc gaļas nozīmē, ka jūs esat sadusmojies, bet dusmas var pabarot tikai ar gaļu.
Prasība pēc piena simboliski nozīmē vēlēšanos un pārliecību, ka ieradīsies kāds, kas sakārtos dzīvi. Nesamērīga piena lietošana veicina dzīves pasivitāti.
Kam garšo zivis, tas gaida brīnumu, ko mīļuprat pats rada. Tieksme pēc zivju ēdieniem liecina par cilvēka vēlēšanos, kaut viss nokārtotos. (..)
Kam zivis netīk, tas nevēlas ne apātiju, ne dvēseles mieru. Viņš bīstas no pasivitātes, bezdarbības, slinkuma. Kas necieš zivis, tas necieš vienaldzību, slinkumu un pat dvēseles mieru. Viņš grib, lai dzīve ap viņu mutuļot mutuļotu.
Kam garšo saldūdens zivis, tas pasaule vēlas dzīvot klusi klusītiņām, lai neviens viņu neaiztiktu un lai viņš pats neaiztiktu citus.
Kam garšo sālītas zivis, tas ar dūrēm sit sev pa krūtīm un paziņo: "Lūk, te stāv patiesi labs cilvēks!" Sāls palielina izlēmību, pārliecību par sevi. Pārspīlējumi šo īpašību iznīcina.
Par ūdens lietošanu.
Ja cilvēks dzer maz ūdens, viņš pasauli redz saasināti un uztver krasi.
Ja cilvēks dzer daudz ūdens, pasaule viņam ir izplūdusi un neskaidra, tomēr viņš ir labdabīgi noskaņots un labvēlīgs.
Pēdējā laikā no Rietumiem ienākusī modes slimība katru dienu litriem dzert ūdeni notrulina uztveri. Tiesa, ūdens mazina, tas ir, atšķaida agresivitāti, bailes un dvēseles pārdzīvojumus, taču līdz brīdim, kamēr cilvēks meklē problēmu risinājumu tikai fiziskā līmenī, tās pilnīgi netiks atrisinātas.
Turpināsim sarunu par dažu pārtikas produktu enerģētiku.
Liesa gaļa — godīgi atklātas dusmas, trekna gaļa — slepenas nodevīgas dusmas, labība — atbildība pasaules priekšā, rudzi — interese, lai apgūtu dziļas dzīves gudrības, kvieši — interese, lai apgūtu virspusējas dzīves gudrības, rīsi — precīzi sabalansēts pilnīgs pasaules redzējums, kukurūza — visu viegli saņemt no pasaules, mieži — pašpārliecinātība, auzas — zināšanu alkas, ziņkārība, kartupeļi — nopietnība, burkāni — smējīgums, kāposti — sirsnība, kāļi — tiecība pēc zināšanām, bietes — prasme viegli saprotami izskaidrot sarežģītus jautājumus, gurķi — ilgas, sapņainums, tomāti — ticība sev, zirņi — loģiskā domāšana, sīpoli — savu kļūdu atzīšana, ķiploki — pašpārliecināta nepiekāpība, āboli — saprātīgums, spriestspējas, dilles — pacietība un izturība, citroni — kritisks prāts, banāni — vieglprātība, vīnogas — apmierinātība.
Viss, pārmēru lietots, izraisa pretēju rezultātu. Arī labi produkti, nesaprātīgi ēsti, kļūst slikti.
Piemēram, ola nozīmē tiecību pretī pilnībai. Kas ēd daudz olu, bet neprot domāt, tam pieaug nepieciešamība pēc pilnības. Tā kā neviens uz zelta paplātes pilnīgu dzīvi klāt nepienes, viņš sadusmojas. Fiziskā līmenī tas izpaužas kā paaugstināts holesterīna līmenis asinīs.
Dabas brīnums medus sniedz pilnīgu mātes mīlestību un siltumu gluži kā mātes apskāviens. Tāpēc ar medu ārstē visas slimības. Ja cilvēks nekad nav jutis šādu mīlestību, ja viņš baidās savas mātes mīlestības, kas nodara sāpes, tad viņš necieš medu. (..)
 

Komentāri:
lol, 2011-03-02, 05:29 :   bullshit
Ketela, 2011-10-05, 21:07 :   Cilvēkam jābūt patiesam pašam pret sevi, ja cilvēka apziņa nav gatava izlasīto pieņemt, tad šādu literatūru lasīt vēl nevajadzētu. Katram savs laiks!
sieviete, 2012-03-16, 22:36 :   Šī ir satriecoša autore. Esmu vēl tikai ceļā uz viņas informācijas uzņemšanu sevī, jo pagaidām esmu izlasījusi tikai vienu autores grāmatu, bet tā jau ir pārvērtusi manu dzīvi .. satriecoša lasāmviela, pārdomas. Tomēr skaidrs, ka ielaižot šo imformāciju sevī ir jāsāk kaut kas darīt lietas labā.
Cilvēks visu dzīvi mācās. Un beidzot ir iespēja mācīties no cilvēka ar brīnumainām spējām.
Un kad tad vēl, ja ne tagad..
Izdošanos Jums visiem un lasiet, lasiet un pielietojiet Vīlmas Lūles gudrības!

avs, 2012-08-19, 09:48 :   vēl gadus atpakaļ nespēju lasīt šīs brīnumainās autores darbus,izraisīja manī nepatīkamas izjūtas, žēlumu sevī, nepatiku...pagājuši daudz gadi, kopš cenšos izprast sevi, cilvēkus...un atkal nejauši šī grāmata uzrunāja..sapratu, ka nebiju vēl gatava šai patiesai ieskatīšanos SEVī..
Domās sūtu vislielāko PATEICĪBU autorei par viņas atstāto ieguldījumu CILVĒCES labā.. cik sirdsmīļi vārdi..MAINĪSIMIES UN PASAULEI KĻŪS VIEGLĀK...
koko, 2012-09-08, 13:40 :   Arii man gadus 10 atpakl loti paliidzeeja L.Vilmas graamatas, iipasi "Piedodu sev". Sis tas bija gruuti izprotams, kautko bija gruuti pienemt, bet radaas izpratne par sevi, par pasauli un citiem cilveekiem. Daudz tas paliidzeejis attieciibaas, tagad juutu, ka gribu atkal palasiit so autori. Paldies.


Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
Vēlies komentēt?
Vārds / segvārds:

Komentārs par šo tēmu:

 

(c) Julita, 2008.- 2023.    

dziedava.lv DZIEDAVA.lv