DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Pārdomas

 

Problēmas

 • Dzīve ir grūta.
 • Vairums ļaužu līdz galam neizprot šo patiesību, ka dzīve ir grūta. Tā vietā viņi nemitīgi, uzkrītoši vai paklusām gaužas par to, kāda gan neģēlība ir viņu problēmas, dzīves nasta un grūtības. It kā dzīve vispār būtu viegla, it kā tai vajadzētu būt vieglai.

  Dzīve ir problēmu virkne. Vai mēs gribam par tām gausties vai pārvarēt tās?
  Tieši saskaršanās ar problēmām un to risināšana ir process, kurā slēpjas dzīves jēga. Tikai saskaroties ar problēmām, mēs pieņemamies prātā un aug mūsu gars. Ja vēlamies rosināt cilvēka garīgo izaugsmi, mēs izaicinām un veicinām viņa spējas risināt problēmas.

  Tieksme izvairīties no problēmām un to radītajām emocionālajām ciešanām ir pamatā visām cilvēku garīgajām saslimšanām.
  Vienīgais veids, kā pārdzīvot problēmu radītās sāpes, ir - veiksmīgi atrisināt savas problēmas. Šajā procesā mēs mācāmies un augam.

  (M.Skots Peks "Nepazīstamais ceļš")

 • Jebkurām sarežģītām problēmām ir vienkārši risinājumi.
 • Ikviens cilvēks savas dzīves laikā nemitīgi saskaras ar dažādiem sarežģījumiem, īpaši, ja tas ir kaut kas jauns, nepazīstams. Tāpēc visiem ir stingri iesakņojies pieradums uztvert problēmas ar bažām, bet dažkārt pat ar godbijīgām bailēm.

  Varētu likties, ka frekvences fiksēšana uz priekšmetu palīdz koncentrēties. Kā tā var traucēt problēmas atrisināšanu? Lieta tāda, ka svārsts mūsu domas fiksē ļoti šaurā informācijas lauka sektorā. Bet problēmas risinājums var atrasties ārpus šā sektora.

  [Vajag] neiegrimt ar visu prātu problēmā, neļaut sevi iesaistīt svārsta spēlē. Izīrējiet sevi. Rīkojieties, kā prasti tādos gadījumos dara, taču nevis kā spēles dalībnieks, bet gan kā vērotājs no malas.

  Ja esat saskāries ar problēmu vai šķērsli, izprotiet savu attieksmi pret to. Problēma var radīt apjukumu, bailes, sašutumu, grūtsirdību utt. Ierasto attieksmi pret problēmu nepieciešams nomainīt pret pilnīgi pretēju vērtējumu, un problēma pati izzudīs vai atrisināsies ātri un viegli. Ikvienu problēmu sagaidiet nevis kā šķērsli, kas jāpārvar, bet kā ceļa posmu, kurš jānoiet.

  Ja jums jāatrisina kāds uzdevums, kur nepieciešams padomāt, neiegremdējieties tūlīt pat loģiskos prātojumos. Sākumā atslābinieties, pilnīgi atbrīvojaties no bailēm un nemiera par risinājumu. Jūs taču zināt, ka risinājums jau ir. Atbrīvojiet sevi, apturiet domu gaitu, apceriet tukšumu. Ļoti iespējams, ka risinājums radīsies tūlīt, turklāt ļoti vienkāršs. ja neizdodas uzreiz, neīgņojaties, pieslēdziet domāšanu.

  (Vadims Zēlands "Realitātes transērfings I pakāpe")

 • Tāpēc es uzstāju, lai tu neatsakies no pasaules. Esi tajā, pieņem tās izaicinājumus, pieņem tās briesmas, brūces un sāpes. Izej caur tām. Neizvairies no tām, necenties nogludināt stūrus, jo īsu ceļu nemēdz būt. Tā ir cīņa, tas ir smagi, tā ir rāpšanās kalnā, bet tieši tā cilvēks sasniedz virsotni.
 • Un prieka būs vairāk, krietni vairāk nekā - ja tevi virsotnē uzvedīs helikopters, jo tad tu virsotni būtu sasniedzis neizaudzis, tu nespētu to izbaudīt. Iedomājies atšķirību... Tu visiem spēkiem centies sasniegt Everestu. Tas ir tik bīstami - bojāeja iespējama ik uz soļa, iespējams, ka tu nekad neaizkļūsi līdz virsotnei. Tas ir dzīvības risks. Nāve tev uzglūn ik uz soļa, tik daudz lamatu, tik daudz iespēju panākumu vietā ciest zaudējumu. Lai tiktu līdz virsotnei, no simt iespējām tev ir tikai viena. Bet jo tuvāk tu esi virsotnei, jo augstāks prieka vilnis tevi pārņem. Tavs gars lido augšup. Tu to esi nopelnījis, tas nav iegūts bez maksas. Un jo vairāk esi maksājis, jo lielāka būs bauda.
  Tad iedomājies - tevi uz virsotni varēja uzvest ar helikopteru. Tu stāvi virsotnē kā muļķis un izskaties glupi - ko tu šeit dari? Pēc piecām minūtēm viss būs beidzies, tu teiksi:
  - Es visu redzēju! Te nekā nav!
  Ceļojums rada mērķi. Mērķis nesēž kaut kur ceļojuma galā, ceļojums to rada ik uz soļa. Ceļojums ir mērķis. Ceļojums un mērķis nav atsevišķi, tās nav divas lietas. Un divas lietas nav mērķis un līdzeklis. Mērķis izplešas visa ceļa garumā, visi līdzekļi ietver sevī mērķi.
  Tāpēc nekad nepalaid garām iespēju dzīvot, būt dzīvam, būt atbildīgam, uzņemties saistības, būt iesaistītam. Neesi gļēvulis. Skaties tam acīs, tiecies ar to. Un tad pamazām kaut kas tevī sāks kristalizēties.

  (Osho "Briedums. Atbildība būt sev pašam")
  Komentāri:
  Agija, 2013-04-21, 09:26 :   DZĪVE IR SKAISTA!!!
  Sandra, 2014-05-29, 20:17 :   Paldies par informāciju no rakstnieku darbu materiāliem. Tieši tas, kas vajadzīgs! :)


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo tēmu:

   

  (c) Julita, 2008.- 2023.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv