DZIEDAVA.lv

Dabas vērojumi: stāstījumi un foto Latvijas Daba: foto un apraksti Latvijas Daba: foto un apraksti Ceļojumu apraksti un foto Pārdomas jeb situāciju analīze Mūzika manā dzīvē Domas bez apdomas CV, biogrāfija, bildes Paldies jums visiem!:) Citāti no grāmatām Manu bērnu dienasgrāmatas Suņu kolekcijas Dziedava.lv

Pārdomas

 

Fen Šui Bagua

Fen Šui bagua ir telpisks režģis, kas atklāj, kā tieši jebkuras ēkas visdažādākās zonas, kurās jūs uzturaties, atstāj iespaidu uz dažādiem jūsu personiskās dzīves aspektiem.

Ja jums mājās vai darbā ir kāda atsevišķa vieta, kura pēc iztīrīšanas tikpat ātri atkal un atkal tiek piesārņota, paraugieties, kādā bagua zonā tā ir novietota, un pārbaudiet, kas šajā jomā notiek jūsu dzīvē. Droši vien atklāsiet, ka tā ir tieši tā jūsu dzīves daļa, kurai arī ir nepieciešama pastāvīga uzmanība un kurā kaut kas joprojām turpina aizķerties.

Uzskicējiet telpas plānu, norādot visas sienas un durvis it kā no putna lidojuma. Pagrieziet papīra lapu tā, lai galvenā ieeja mājā, dzīvoklī vai istabā ir novietota paralēli papīra lapas apakšējai malai, it kā jūs skatītos šajā virzienā un gatavotos telpā ieiet.

Sameklējiet centru. Priekš tā iegūšanas papildiniet telpas plānu līdz taisnstūrim (ja vien tas tāds jau nav) un novelciet diagonāles - to krustpunkts arī ir centrs. Sadaliet taisnstūri trīs vienādās daļās gan horizontāli, gan vertikāli. Iegūsiet telpu, sadalītu 3x3 daļās. Šīs daļas arī ir 9 bagua zonas, katrai no kurām ir atbilstība ar kādu no dzīves jomām, sk. zemāk.

Fen Šui bagua (vienkāršota diagramma):
Veiksme
Bagātība
Pārpilnība
Slava
Reputācija
Apgaismība
Savstarpējās attiecības
Mīlestība
Laulība
Vecākā paaudze
Ģimene
Sabiedrība
Veselība
Centrs
Vienotība
Radošā darbība
Bērni
Projekti
Zināšanas
Gudrība
Pašizaugsme
Karjera
Dzīves plāns
Ceļš
Izpalīdzīgi draugi
Labi ļaudis
Ceļojumi

Pamēģiniet tagad izpildīt vienkāršu vingrinājumu - iedomājieties savā majā bufeti, kura ir piekrauta pilna ar mantām un neizmantota stāvējusi jau tik ilgi, ka jūs faktiski vairs nezināt, kas tajā vispār atrodas. Šī bufete atbilst kādai jūsu personības daļai. Tātad jums ir kāda daļa, ar kuru vairs nav pietiekama kontakta, un jūs vienkārši vairs nezināt, kas tur notiek. Lai atrastu, kura jūsu daļa tā varētu būt, izpētiet, kur bufete ir novietota uz bagua.
Atbrīvojoties no krāmiem šajā zonā, jūs iekustināsiet enerģijas arī paša dzīves attiecīgajā jomā.

Ja kādā jomā pagalam neiet vai kaut kādu iemeslu dēļ tās attīstību gribas īpaši veicināt, tad attiecīgajā zonā (pēc krāmu likvidēšanas) var ieviest atbilstošus simbolus, kas šo jomu aktivizēs. Ja savas domas kaut kā materializē, tas stimulē procesu.
Ja simbolus ievieš krāmiem pilnā vidē, tad rezultāts var būt pretējs.
Arī kādā zonā ievietojot masīvu priekšmetu, iespējams iekustināt attiecīgo enerģiju, lai veicinātu procesu, - bet tikai uz īsu brīdi. Ja masīvais priekšmets tur paliek uz ilgu laiku, būs pretējs efekts.

Bagua deviņas zonas

Katra no bagua daļām ir aprakstīta dažādiem vārdiem ar nolūku - lai dotu spilgtāku izjūtu par tiem dažādajiem enerģiju līmeņiem un frekvencēm, kuras ietver katra no šīm teritorijām. Vienkārši izvēlieties tos nosaukumus, ar kuriem jūs labāk rezonējat.

 • Veiksme. Bagātība. Pārpilnība.

  Iekšējā un ārējā bagātība, veiksme dažādās jomās, apmierinātība ar dzīvi, veiksmīga naudas aprite.
  Lai pievilinātu pārpilnību, vajag atbrīvot tai vietu, atbrīvojoties no liekā.
  Zonas aktivizēšanas simboli - kristāla trauki un ūdens (reāls vai attēlā), kā arī individuāli izvēlēti simboli tai jomā, kura sirdij tuva (piem., bumba futbolistam utml.).
  Ja šajā zonā ir tualete vai miskaste, tad grūti cerēt uz lieliem panākumiem.
  Ja šajā zonā atrodas krāmi, tie apturēs skaidrās naudas apriti, liks visai jūsu finansiālajai situācijai iesūbēt, un šajā gadījumā radīt pārpilnību dzīvē patiešām būs ļoti grūts darbs.

 • Slava. Reputācija. Apgaismība.

  Zonu aktivizē viss, kas ievieš skaidrību un iedvesmo - gaisma, uguns (sarkanā) krāsa, izcilu meistaru darbi, iedvesmojoša mūzika.
  Ja šī zona ir samazināta, tad citu domas var spēcīgi ietekmēt, pašapziņa nestabila.
  Palielināta šī zona palīdz nostiprināt autoritāti, atver kanālus dzīves jēgas dziļākai izprašanai.
  Ja šī zona ir piesārņota, tā var likt jūsu reputācijai pasliktināties, bet pašam zaudēt savu popularitāti. Entuziasms, kaislība, iedvesma - arī tā būs pieejama niecīgā daudzumā.

 • Savstarpējās attiecības. Mīlestība. Laulība.

  Arī - labākie draugi, kaimiņi, darba kolēģi, attiecības ar citiem cilvēkiem.
  Ar krāmiem pielūžņota savstarpējo attiecību teritorija var radīt grūtības mīlestības partnera atrašanā vai arī problēmas jau eksistējošajās attiecībās, arī attiecībās ar citiem cilvēkiem. Tas, ko jūs iegūsiet, nebūs tas, ko jūs vēlaties saņemt.
  Stipri traucējoši faktori attiecību veidošanai var būt šai zonā esoša netīrā veļa, agresīvi un vientulību vēstoši simboli, kā arī lietas, kas rada sasprindzinājumu (vecas mēbeles, bezgaumīgas gleznas, krāmi).
  Vietā var ieviest laulātā pāra fotogrāfijas, vienotību simbolizējošus priekšmetus, veselus, ziedošus augus utml.

  Ja vēlaties uzlabot esošās attiecības, tad šajā zonā ievieš simbolus (pārim nozīmīgus) tam, kas trūkst, ko vēlaties uzlabot.
  Ja meklē jaunu partneri - tad simbolus tādam partnerim, kādu gribētu sastapt.
  Ja cilvēks pieradis dot, tad ar minēto gaidāmā partnera materiālu vizualizēšanu varētu pietikt.
  Ja pašam ir tendence ņemt, tad šajā zonā vajadzētu simbolus tam, ko pats varētu patnerim dot - tā stimulēt paša devīgumu, līdz ar to piesaistot partneri, kam tas būtu nepieciešams.
  Savstarpējo attiecību zonas iztrūkums var liecināt ne vien par problēmām attiecībās, bet arī par problēmām ar grūtniecību, ģimenes sieviešu veselību.
  Ja šī zona paplašināta, tad sevišķi pozitīvi tas iedarbojas uz sievietēm.

 • Vecākā paaudze. Ģimene. Sabiedrība.

  Arī - priekšniecība, priekšteči, cilvēki, kas atbalstījuši, darījuši iespējamu jūsu eksistenci.
  Šī ir labvēlīga zona savu vecāku u.c. priekšteču fotogrāfijām, bet ne to, kas raisa nepatīkamas asociācijas.
  Aktivizēšanai var izmantot elementus, kas simbolizē attīstību un dinamisku virzību uz priekšu. Piemēram, lielus istabas augus.
  Šīs zonas iztrūkums var radīt konfliktus ģimenē, attiecību skaidrošanas. Var bremzēt attīstību.
  Ja šī zona ir paplašināta, tā simbolizē laimīgu ģimeni, uzticēšanos un augošu neatkarību.
  Krāmi šajā zonā var saasināt attiecības ar priekšniecību, autoritātēm un vecākiem, kā arī radīt problēmas sabiedriskajā dzīvē vai ģimenē.

 • Veselība. Centrs. Vienotība.

  Arī - dzīvības spēks, spēja iekļauties, atrast līdzsvaru dzīvē, līdzsvarotība.
  Lai dzīvē nebūtu blokāde, aizcietējums tiešā un pārnestā nozīmē, tiek ieteikts dzīvokļa centrā atbrīvot pēc iespējas vairāk brīvas vietas, vēlams arī - bez skursteņiem, sienām, krātuvēm un kāpnēm. Tāpat nodrošināt labu apgaismojumu.
  Ja dzīvokļa centrs tomēr ir nobloķēts, to vēlams aktivizēt divās pašās nozīmīgākajās dzīvokļa telpās (aktivizējot šo telpu centrus).
  Centra aktivizāciju var veikt ar DNS spirāles, kalnu kristālu vai pie griestiem tieši centrā pakārtas lielas lodes no varavīkšņaina stikla palīdzību.
  Brīvs centrs ienes stabilitātes, iekšējas drošības, aizsargātības sajūtu. Tāpat arī labvēlīgi ietekmē veseļošanās procesu.
  Ja centrs bloķēts, tad dzīve rit it kā pa nomalēm, koncentrējoties uz atsevišķiem elementiem - darbu, ģimeni utml. Trūkst vienotas koncepcijas dzīvei.
  Šajā teritorijā uzkrātie krāmi atstāj negatīvu iespaidu uz veselību, un jūsu dzīvei pietrūks centrālā fokusa.

 • Radošā darbība. Bērni. Projekti.

  Arī - dzīves baudīšana, idejas, pašrealizācija.
  Aktivizēšani der viss, kas liecina par dzīves baudīšanu - romantiskas gleznas, attēli, labs ēdiens un dzērieni, krāsu bagātība, harmoniska mūzika.
  Vislabāk te veidojiet paši savu "dārgumu karti", kurā attēlojiet visu, ko gaidāt un vēlaties no dzīves, piemēram, tās vietas fotogrāfiju, kurā vēlaties nokļūt.
  Ja šīs zonas nav vai tai ir iztrūkums, tad rodas nosliece uz vieglprātību, naudas kaisīšanu vējā. Sekojoši var būt strīdi, apvainojumi, meli.
  Ja šī zona ir paplašināta, tad jūs spējat baudīt dzīvi, būt sabiedrisks, veicas finansu problēmu risināšanā.
  Ja šajā zonā ir daudz krāmu, tad, iespējams, jūs pieredzēsiet traucējumus savā radošajā darbā, nāksies cīnīties par to, lai projekti nestu augļus.
  Var rasties grūtības attiecībās ar bērniem un tiem cilvēkiem, kuri strādā jūsu pakļautībā.

 • Zināšanas. Gudrība. Pašizaugsme.

  Arī - mācības, skola, briedums, meditācija.
  Zinību zonas aktivizācijai var būt atsevišķi priekšmeti - tukši trauki, kastītes, glāzes, krūzītes, bet tiklab der arī tukšums vai attēli ar kalniem, svētām vietām utml.
  Te ir ideāla vieta bibliotēkai, mācībām un meditācijām.
  Ideāli, ja šī zona nav ne par lielu, ne par mazu.
  Ja tā iztrūkst (vai ir paplašināta), var sekot traumatisms, muguras sāpes, svara problēmas, egoisms.
  Harmoniski veidota palīdz izmainīt dzīvesstilu, labvēlīgi ietekmē precēšanos, auglību.
  Krāmi šajā zonā nozīmē, ka jūsu spējas mācīties, pieņemt gudrus lēmumus un pilnveidot sevi būs ierobežotas.

 • Karjera. Dzīves plāns. Ceļš.

  Arī - profesija, spēja darīt vajadzīgo īstajā brīdī, uzticēšanās vadībai, virzība uz priekšu.
  Šai zonai vēlams būt plašai, neaizbarikādētai, lai tur iespējams brīvi, bez traucējumiem kustēties.
  Ļoti vēlams arī labs apgaismojums.
  Kā izgreznojumus var izmantot ūdens motīvus vai attēlus ar izplūdušām, neskaidrām līnijām.
  Ja jums ir krāmi šajā rajonā, var notikt tā, ka dzīve ir viena vienīga cīņa, kā gājiens pret kalnu. Jūs jūtaties, it kā būtu iebraukuši grambās un nedarāt to, ko patiesībā vajadzētu darīt. Pilnīgi iespējams, ka jūs pat nezināt, kas īsti būtu jādara.

 • Izpalīdzīgi draugi. Labi ļaudis. Ceļojumi.

  Arī - atbalsts, došana - ņemšana.
  Šī zona ir kā vārti dažāda veida palīdzībai, nejaušām pazīšanām, brīvprātīgiem palīgiem utml. Tāpat palīdzēšana notiek arī no jūsu puses citiem.
  Šīs zonas aktivizācijai der dažādi minerāli, dārgakmeņi, kristāli.
  Laba vieta personīgā altāra veidošanai, kur atstāt savus lūgumus Dievam, Visumam un citiem palīgiem.
  Zonas iztrūkums veicina problēmas attiecībā pret valsti, priekšniecību.
  Sevišķi spēcīgi šīs zonas trūkums attiecas uz vīriešiem, radot veselības problēmas.
  Zonas paplašinājums veicina labas attiecības ar citiem ļaudīm.
  Šajā rajonā novietotie krāmi bloķēs jūsu atbalsta iespējas - tātad jūs jutīsieties, it kā ejat ceļa lielāko daļu viens, būdams pilnīgā izolācijā. Tie traucēs arī īstenot ceļojuma plānus vai izrādīs pretestību dzīvesvietas maiņai, ja tāda būs vajadzīga.

  Ja kādas bagua zonas iztrūkst vai tā ir nepilnīga, kā kompensēt trūkstošo?
  1) No āras aktivizēt zonu, - piemājas dārzā attiecīgā vietā pie šīs zonas biežāk uzturēties.
  2) Ar spoguli, kristāliem optiski paplašināt.
  3) Tā kā mazais atspoguļo lielo, tad aktivizē attiecīgās zonas (kas iztrūkst dzīvokļa plānojumā) uz mazākiem objektiem, piem., atsevišķā istabā vai uz atsevišķa galda (ņemot vērā to individuālo sadalījumu analogās zonās). Piem., ja dzīvoklī trūkst palīgu zonas, to aktivizē bērnistabas un virtuves palīgu zonā; utml.  Materiālā izmantotas grāmatas: Kārena Kingstona "Kā atbrīvoties no krāmiem?", Hermann Meyer, Gunter Sator "Feng Shui", Karen Kingston "Creating Sacred Space with Feng Shui".


  Komentāri:
  margarita, 2011-01-18, 13:54 :   man nav skaidrs kā skatīt zonu sadalījumu-izejot no ieejas mājā? tad jau sanāk,ka karjeras zona ir priekšnamā,kas piedevām vēl ir mājas piebūve.
  Julita, 2011-01-18, 14:31 :   Nu, ja ieeja ir centrā, tad tā arī sanāk. Atkarībā no tā, kā proporcionāli piebūve iekombinējas mājas plānā, tā varētu būt arī kā papildus bonuss, papildus iespēja (pie telpas daļas mājas iekšienē), ja vien nav aizbarikādēta ar visādiem krāmiem.
  Lapsa, 2011-10-13, 22:19 :   Ja dzīvoklī ir trīs stāvi, kas nav simetriski viens uz otra... Kā tad ir jāskatās?
  selma, 2012-05-22, 22:08 :   un kur tad likt miskasti? kur iebūvēt tualeti?


  Spama dēļ ziņojumi, kas ietver pilnus linkus, netiek pieņemti.
  Vēlies komentēt?
  Vārds / segvārds:
  Komentārs par šo tēmu:

   

 • (c) Julita, 2008.- 2024.    

  dziedava.lv DZIEDAVA.lv